Wpis z mikrobloga

@ex-02: No być może nie do końca dobrze się wyraziłem Chodzi mi o to że przy niesprzyjających warunkach pogodowych jest utrudniona wymiana powietrza i wszystkie te spaliny kumulują się jeżeli jest taka bardzo przekroczona norma ponad 10 razy to czy gdyby wszyscy palili poprawnie używali ekoopału w i tak dalej to czyta norma również nie byłaby przekroczona
@roszej: Gdyby wszyscy korzystali z jakichś ekoopałów i samochodów to nie byłyby, bo skąd wziąć wtedy zanieczyszczenia? Poza tym w krk jest przecież tak samo, latem gdy niemal nikt nie pali w piecu, a ludzie przesiadają się na rowery to nie ma przekroczonych limitów nawet w bezwietrzne dni. Natomiast zimą jak zacznie wiać to powietrze jest czyste.
@seicel Nie jestem ekspertem, ale na 90% tak.
Na stronie fanów pogody pisali o wyżu jaki teraz przechodzi/ł przez Polskę, ciśnienie w centrum miało dochodzić do 1040 hPa, w związku z tym wzrosło zagrożenie smogiem...
@CreativeSignal: No a nie ? Przecież w budynkach masz "stare" powietrze, zwłaszcza jak nie wietrzysz. Wzrośnięcie zanieczyszczenia powietrza to kwestia godziny paru, gdzie z dobrego masz bardzo złe. Wtedy po prostu nie otwierasz okien aby go nie mieszać z tym z dworu.
Zresztą jak norma jest przekroczona o 500% czy więcej to wystarczy że otworzysz okno i poczujesz różnicę.