Wpis z mikrobloga

#podroze
Mireczki, wybieram się do #japonia we wrześniu. Trochę służbowo, trochę turystycznie. Plan jest lecieć do Tokio i stamtąd wziąć pociąg do Toyohashi (tam musze się pojawić). Organizatorzy konferencji napisali, że mam szukać "Shinkansen Hikari super-express (every two hours)"

Doczytałem, że rezerwację na Shinkanseny trzeba zrobić max miesiąc wcześniej. Więc jeszcze sporo czasu mam, ale chciałem mniej więcej skalkulować koszty. Patrzę na https://www.eki-net.com/pc/jreast-shinkansen-reservation/English/wb/Common/Menu/Menu.aspx nie ma takiej linii w ogóle... one są jakieś okresowe, czy jak?
  • 11
  • Odpowiedz
@Kszyh: Ja jeżdżac shinkansenami rezerwowałem 15 minut przed odjazdem. Albo wcale nie rezerwowałem i siedziałem w jednym z wagonów gdzie nie ma rezerwacji. Choć w nich ciut mniej miejsca jest i mniej spokoju bo co chwila ktoś wchodzi i wychodzi.
Chociaż jak jeździ tylko co dwie godziny to może jakaś mniej popularna trasa. Hikari to rodzaj pociągu, a nie konkretna linia.
  • Odpowiedz
@Kszyh: w Googlu jak wpiszesz "Tōkaidō Shinkansen" drugi link to odśnik do strony kolei Central Japan (te które obsługują tę trasę). Tam zapewne znajdziesz informacje o cenie i o możliwościach rezerwacji.
  • Odpowiedz