Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie transportu pocztą holenderską. Tak, wiem, że jak przyjdzie, to będzie, że wybrałem przesyłkę, która może iść 60 dni. Ale. Przesyłka została wysłana 1 grudnia, 12 grudnia dotarła do Holandii, dostała status wysłanie przesyłki z kraju nadania. 15 grudnia to status przesyłka wysłana z kraju tranzytowego do kraju przeznaczenia. I od tego czasu nic. Kolega zamówił 5 dni wcześniej, jego przesyłka 26 grudnia trafiła do WER Warszawa i teraz od kilku dni jest FUP. Tutaj ktoś miał niżej, przesyłkę wysłaną 2 tygodnie później niż moją i też już ma na WER Warszawa. (Wszystkie oczywiście mówię o poczcie holenderskiej). Jedyna różnica jest taka, że moja przesyłka to RSXXXNL, a tamte to RUXXXNL. Czy jest jakaś różnica między tymi prefixami? Czy ktoś ma podobną sytuację? I wreszcie, czy mógłbym się do kogoś zwrócić z pytaniem o status tej przesyłki?
#tracking #postnl
  • 8
Czyli jedna i druga opcja odpada :P Szkoda, bo to jedna z nielicznych przesyłek, na które naprawdę czekałem i nawet full refund od Gearbesta nie zadowoli mnie tak, jak by ucieszyła ta przesyłka ;)
@meDarq: Mi dziś moja chińska paczka weszła na WER a od miesiąca nie było żadnego statusu w trackingu,bardzo na nią czekałem bo to również cos ważnego i zapłaciłem więcej za przesyłke niż za sam produkt.Juz miałem zakładać spór ale sprzedawca wydawał sie uczciwy po ilości ocen i tytułów "super-sprzedawcy".Myslalem że wali kite z tekstami "juz już idzie ale sa opoznienia" ale miał racje i paczka 2 dni przed końcem czasu ochrony
Mi moja przesyłka też wysłana z kraju tranzytowego do kraju przeznaczenia dotarła do wer Warszawa 27 grudnia a 3 stycznia dotarła do mojej poczty więc Twoja może ruszy lada moment. Na inną paczkę z listopada też jeszcze czekam
@PancakeV: Z GearBestem mam nadzieję, że nie będzie w razie czego problemu ze zwrotem na PayPal, ale tam chyba nie ma takiego okresu ochronnego, jak na Ali?

@filo1930: A kiedy wskoczył Tobie status wysyłki z kraju tranzytowego?