Wpis z mikrobloga

#domzpapieru #netflix
Odradzam wszystkim oglądanie tego serialu, jest niesamowicie idiotyczny.
Jeżeli ktoś z was oglądał kiedyś Prison Break (jako prawilne 4 sezony) to poczuje się tak samo. "Dom z papieru" zaczyna się zajebiście i pomysłowo (1 sezonPB) by po kilku odcinkach spaść na bardzo fajny (2BP) następnie na słaby (3BP) a zakończyć jako '#!$%@?, nie wierzę w to co widzę" (4BP). Scenarzyści muszą mieć widzów za idiotów, poziom absurdów i deus ex machina rośnie lawinowo i nie nadążałem przecierać oczu ze zdumienia. Gdzieś tak od 8 odcinka pomyślałem, że dociągnę to do końca bo jestem ciekaw zakończenia. Niestety, zakończenia nie ma bo producenci stwierdzili, że widzowie to jednak idioci skoro dotarli do końca sezonu i porobią ich w #!$%@? jeszcze przez Bóg wie ile sezonów.
Więcej nie napiszę bo musiałbym spoilerować ale mam nauczkę, żeby nie kierować się opiniami z portalu gdzie ogromna większość to gimbusy które w zasadzie w życiu gówno widziały.
Eh, sorry za wulgaryzmy ale przed chwilą skończyłem to coś oglądać i jeszcze mam #!$%@? na stracone 13 godzin z życiorysu.
  • 24
@darkeldo: proszę, na szybko po kolei:

SPOJLERY!!!!!!!!!!
SPOJLERY!!!!!!!!!
SPOJLERY!!!!!!!

- niesamowity, wszystkowiedzący profesor, który wiele lat przygotowywał skok po czym zebrał grupę, w której połowa ludzi to debile. Na dodatek, do narratorki, w cudownie niewiadomy sposób dotarł w ostatnim dla niej momencie.
- 5 miesięcy szkolenia debili powoduje, że debile podejmują debilne decyzje ale to w sumie logiczne. Tylko po co mu byli debile? A może przez 5 m-cy zamiast szkolić
@kopszmercen pięknie opisane. Ja bym jeszcze dodał działanie podsłuchu w okularach na jakieś ogniwa jądrowe bo coś wielkości ziarenka grochu nie sądzę żeby działało tyle godzin na jednym akumulatorku odbierając i wysyłając sygnał non stop. Właśnie przejrzałem wpisy osób z początku życia tego tagu. To jest tragedia. Jak jakieś owce bez refleksji. Miodzio, piękne, najlepszy serial na netflixie... itd...
@camelopardalis: To są seriale które na Filmwebie oceniłem od 8 do 10: Expanse, Ascension, Dark, Opowieść podręcznej, Stranger Things, Westworld, Narcos, Glina, Most nad Sundem, Fargo, Detektyw, Dochodzenie, Czarne lustro, Upadek, Rzym, Pacyfik, Zagubieni, Zakazane imperium, Gra o tron, Kompania braci, Z archiwum x, CSI: Las Vegas, Impersonalni, Broadchurch
Oczywiście jest to tylko moja subiektywna ocena, część z nich pewnie zostałaby "zjechana" przez innych ale moim zdaniem warte są obejrzenia choć
profesor, który niczym superkomputer przewidział wszystko (w jaki sposób?) nie przewidział, że do hacjendy gdzie chlali wino przez 5 m-cy trafi policja i z tego powodu nie wyczyścili domu z wszelkich śladów. Pozostawienie wszelkich planów i zdjęć na ścianach to kpina z widza, przecież nawet przypadkowy złodziej mógł wszystko zniweczyć.


@kopszmercen: Przecież to był tylko pozór i nie było tam żadnych informacji, których policja na tym etapie już nie wiedziała.
@kopszmercen: no to wyjaśniam, ten dom to była tylko pułapka mająca na celu stratę czasu przez policję by wydrukować więcej pieniędzy. W serialu przedstawiono to tak jak by było to eldorado, a okazało się, że są tam zniesione jakieś przypadkowe śmiecie z przypadkowymi odciskami palców.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kunajk: sorki, nie potrzebuję twojego wyjaśnienia ani streszczenia reszty fabuły. Jak napisałem, pisałem wpis po skończeniu sezonu pierwszego, to, że potem coś się wyjaśniło nie ma dla mnie znaczenia.