Wpis z mikrobloga

@tymonss Samochód jest ogólnie mechanicznie bez zastrzeżeń. Tylko szybko rdzewieje. Sprawdź dokładnie podwozie, oraz czy reparaturki nie były już robione. Jeśli kupisz, to przy wymianie rozrządu obowiązkowo zrób kompleksowa konserwację antykorozyjną.
@tymonss: jesli auto jest zadbane to bedziesz zadowolony przez lata. konserwacje zrób na srodkach noxudol, żadne baranki bolla, zerknij na wewnętrzną, dolną część drzwi, narozniki lamp w klapie i wenętrzna część maski w okolicy grilla, nadkola na tyle oraz dół łotników przednich przy drzwiach, przy progu. latareczką opatrz dokładnie czy nie ma wycieków, po autko smignij z kims z forum mazdy, powinien sie taki chetny trafic. zapytaj od kiedy auto jest
@widmo82: Niestety z Maździami pożegnałem się kilka lat temu- wspominam jako świetne auta (z początku 323bj, później 3). Gdy tylko znów będę mógł na co dzień prowadzić i wrócę do marki to zawitam:)
@kiszczak: jeszcze jedno, zapytaj kiedy sprawdzal luzy zaworowe, na LPG powinno się to częściej robić. pogadaj z nim ile za to dał i jak to wygladalo. powinien wiedziec, ze sprawdza sie to na zimnym silniku wiec powinien zostawic auto az ostygnie, podgdaj na Janusza ile to kosztuje itp. Jeśli zrobił tym autem min. 50tyś i nigdy nie sprawdzał luzów to wiedz, że moze sie coś dziać. Popytaj o cenę na #
@kiszczak: @widmo82: mega dzięki Mirki, forum (rozumiem mazdaspeed ?) obczaję i pewnie odezwę się tam do chłopaków jak tylko uzyskam jutro odpowiedzi na pytania które zasugerowałeś. Ogólnie coraz bardziej nakręcam się na nią bo czytam dużo dobrych opinii..
Naprawdę dzięki za te tipy.
@tymonss: 6lat jezdzilem dieslem (1.6) ale zmieniłem tryb jazdy (trasy->miasto) i przesiadłem się na benzynowy 2.0
Nie bez powodu zostałem przy tym konkretnym modelu a mogłem dołożyć nawet do nowej, ale po co? Nic bym nie zyskał.
Mało kto sprzedaje trójkę bo się psuje (jak w innych markach), głównie rośnie apetyt na moc lub potrzebne większe auto.
ogólnie auto ok ale jak walczysz klime to jak by Ci ktoś żagiel postawił .. latem to czuć bo zima przełącza się na eco i nie obciąża silnika.
Spalanie bym włożył między bajki nawet w trasie pali ok 9 gazu w mieście ok 11.
Pierwsze co zrób to weź ze sobą kawał tektury i kładz się pod auto i patrz czy nie pordzewiala . Ja obejrzałem ok 40 mazd zanim swoją kupiłem
@tymonss: na zdjeciach spoko, ale wiekszosc na fotkach wygląda super a na zywo to juz naprawde róznie z było.
Jedyne co mnie dziwi to dziwna konfiguracja z tą klimą, Zderzak ma ze spryskami do ksenonu a świecą jak zwykłe żarówki ale może to poprostu zdjęcie. Ja bym z miernikiem podjechał i pomierzył dokładnie auto. Chociaz ja najpierw kładłem się i patrzyłem na rdze bo to standard. Pozniej miernik, oglądanie czy szyby