Wpis z mikrobloga

Oj wy @ZespolmBanku to jest jakiś kosmos.
TLDR


Dlaczego nie mogę poprzez internet założyć sobie konta firmowego bez konieczności załatwiania sprawy w placówce lub innym mKiosku czy gdzie tam?

Historia wygląda w następujący sposób:
1. Loguję się na swoje konto indywidualne.
2. Klikam "Otwórz rachunek firmowy"
3. Fajnie, pięknie, część danych podstawiona.
4. Wpisuję NIP, dane się zaciągają zapewne z CEIDG.
5. Dochodzę do momentu "Sposób podpisania umowy" a tam tylko dwie opcje do wyboru:
https://i.imgur.com/D8QAbOu.png
Myślę co jest? Co to za bank, który stawia na MOBILNOŚĆ?
6. Kontaktowałem się z ekspertami Online poprzez czat i mówią, że w takim razie trzeba pojechać do placówki.
7. LOL ( ͡° ͜ʖ ͡°)
9. Sprawdzam inny sposób: składam wniosek "z zewnątrz" jako niezalogowana osoba.
9. Wypełniam skrupulatnie WSZYSTKIE dane iiiii.... BINGO! Jest opcja kuriera!
10. Wniosek wysłany.

To by było w miarę sprawne załatwienie sprawy, ale zaraz zaraz....
Czytam:
Prosimy o przygotowanie dokumentów rejestrowych firmy i
oczekiwanie na wizytę kuriera, aby dokończyć formalności.

11. Pytam pani konsultantki na czacie co to znaczy. A ona odpisuje mi: Potrzebny będzie dowód oraz oryginał wpisu
do ewidencji działalności gospodarczej lub wpisu do CEIDG oraz oryginał zaświadczenia REGON.


12. Proszę pani konsultantki o anulowanie wniosku, bo nie mam czasu na załatwianie papierków, które zawierają ogólnodostępne informacje.
13. Idę wylać swoje żale na wykop peel.

Myślałem, że uda mi się załatwić taką malutką sprawę w prosty i łatwy sposób, a mam kłody rzucane od samego początku.


Edit: z tego wszystkiego zapomniałem o tagach:
#mbank #banki #finanse #kontobankowe
WojciechG - Oj wy @ZespolmBanku to jest jakiś kosmos. 
TLDR
SPOILER

Dlaczego nie...

źródło: comment_H7fF0AQuCtvl9Qq5r9ew1tKLiZP7B0ZF.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@WojciechG: dobrze że to olales. Gówniany bank, wpłatomaty płatne, karty płatne, konta pomocnicze płatne, obsługa konta płatna. Plus najwięcej ataków internetowych to na nich.
  • Odpowiedz
@BajerOp: słuchaj, co jest śmieszniejsze, to ja jestem gotów zapłacić nawet za utrzymanie konta, bo po prostu mi wygodnie obsługiwać się ich bankowością internetową i mam konto indywidualne, na które nie narzekam (a spięcie tych dwóch różnych kont pozwoli mi lepiej żonglować wydatkami). No ale skoro nie chcą zarobić, bo sobie konto firmowe założę gdzieś gdzie proces założenia konta można zrobić z poziomu przeglądarki internetowej, a nie z wizytą urzędach :)
  • Odpowiedz
@WojciechG: korzystanie z rachunków osobistych i korzystanie z rachunków firmowych wiąże się z zawarciem oddzielnej umowy.
W przypadku rachunku osobistego to Ty jesteś jego posiadaczem i do jego otwarcia okazujesz dowód osobisty.
W przypadku rachunku firmowego jego posiadaczem jest Twoja firma i do otwarcia rachunku niezbędne jest okazanie dokumentów firmowych.
Mamy nadzieję, że jednak zdecydujesz się na otwarcie rachunku u nas :)

Pozdrawiamy,
Zespół mBanku
  • Odpowiedz
@ZespolmBanku: ale dlaczego wymagacie dokumentów z informacjami, które są ogólnodostępne?
I koledze bez problemu udało się utworzyć konto firmowe poprzez przycisk z zalogowanego konta bez żadnych innych formalności. Podał tylko dane i od razu wszystko miał.
  • Odpowiedz
@WojciechG: zgodnie z Regulaminem otwierania i prowadzenia bankowych rachunków dla firm osoba wnioskująca o rachunek dla swojej firmy zobowiązana jest do przedstawienia niezbędnych dokumentów związanych z prowadzoną działalnością.
Aktualnie zawarcie nowej umowy korzystania z rachunków firmowych wymaga formy pisemnej (nie udostępniamy obecnie możliwości zawarcia umowy w wersji elektronicznej).

Pozdrawiamy,
Zespół mBanku
  • Odpowiedz
@ZespolmBanku: no dobra, powiedzmy, że rozumiem :)

A powiecie mi dlaczego nie widać opcji kuriera, kiedy chcę założyć konto z poziomu zalogowanego konta?
Opcja kuriera jest dostępna tylko dla niezalogowanych. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@WojciechG opcja podpisania umowy za pośrednictwem kuriera jest dostępna tylko dla wybranych form działalności gospodarczych. W przypadku niektórych wizyta w oddziale banku jest konieczna. Jaką formę działalności gospodarczej prowadzisz? Pozdrawiamy, Zespół mBanku.
  • Odpowiedz
@ZespolmBanku: Jednoosobowa działalność gospodarcza na książce PiR

Tyle tylko, że formularz w obu przypadkach (zalogowany i niezalogowany) wypełniam identycznymi danymi, więc nawet jaki niezalogowany opcja kuriera powinna mi znikać :) w chwili obecnej mogę "oszukać" Wasz system i mogę się nie zalogować i założyć konto firmowe bez konieczności wizyty w placówce ( ͡° ͜ʖ ͡°) tyle tylko, ze wolałbym załatwić wszystko z poziomu konta zalogowanego ( ͡
  • Odpowiedz