Wpis z mikrobloga

Hej,
Mam #pytanie o #mieszkaniadowynajecia #mieszkanie #mieszkania w #tarnow.
Moja rodzinka ma mieszkanie: 3 pokoje, 70 m2, okolice Krakowskiej i Malczewskiego. Od jakiegoś czasu stoi puste. Po glowie mi chodzi wynajęcie ale niestety trzeba by trochę zainwestować (bo standard nie dzisiejszy:/).
I stąd moje pytanie bo nie jestem z Tarnowa - jak wygląda sytuacja na rynku wynajmu? Gra warta świeczki? Patrząc po serwisach ogłoszeniowych, nie ma dużo ofert, więc zastanawiam się czy mieszkanie nie będzie stało i czekało pół roku na najemcę, generując coraz większe koszty.
  • 16
@methanex: nie te czasy. Ludzie wola mieszkac z rodzicami niz wynajmowac jakies gowno z prl a mieszkanie mozna ladnie wyremontowac tanim kosztem i wtedy nie ma problemu z wynajmem.
@tomek1x1 nie. Z wynajęciem mieszkania to są ogólnie jaja. Nikt o to nie dba bo to nie jest ich własność tylko twoja i lachę kładą. Niby piszesz umowę ze jak coś #!$%@? to masz kaucję , ale dużo rzeczy wyjdzie ze jest #!$%@? jak się bliżej temu przyjrzysz.
Posprzątaj w mieszkaniu , dostaw tylko pralkę używana jak nie ma i lodówkę.
@methanex: Generalnie masz rację że ludzie nie dbają, tylko kto wynajmie mieszkanie gdzie łazienka wyglada jak z poprzedniej epoki? I nie mówie tu o standardzie z lat 90 ale wcześniejszym:)
@tomek1x1: zalezy od cen w danym miescie i w co celujesz. 1000 zl odstepnego , do tego opłaty na poziomie 700 - 800 zl to dobre dla studentow co wezma mieszkanie w kilka osob. Dla rodziny to zazwyczaj cena zaporowa, zeby nie miec wiekszego przestoju powinna oscylowac w granicach 1400 max 1500 ze wszystkim jesli nie przypomina meliny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tomek1x1: na Studziankach takie mieszkanie w bloku było wynajmowane przez parę studentek z mojego ówczesnego roku. Nie wiem ile ich tam było wtedy ale w sumie podobno 2500 za wynajem im wychodziło ( ͡º ͜ʖ͡º)