Wpis z mikrobloga

Czy jest na sali jakis mirek #elektryk?
Stał mi się taki fakap że cały czas świeci mi się światło w łazience, niezależnie od pozycji włącznika. Pierwszy ruch to była wymiana rzeczonego elementu ale światło nadal sie pali bez przerwy. Co można jeszcze zrobić bez wsparcia fachowca?

#pomocy #elektryka
  • 8
@Pablot: lol?
Przecież jak przerwiesz obwód fazowy to żarówka nie ma prawa świecić. Musisz wyłącznik rozkręcić i zobaczyć co się dzieje gdy jest wyłączony
@Dzonzi właśnie dlatego pierwsze co zrobiłem to zmieniłem wyłącznik/włącznik bo myślałem że ten stary sie w jakiś sposób zepsuł. Podpiąłem nówke sztukę w identyczny sposób jak było i działało do tej pory ale jest przysłowiowa dupa albo nie dupa w w dupie ciemno a tu ciągle jasno
@Pablot: wyłącznik mógł się wyrobić wystarczy wymienić na inny oczywiście po wyłączeniu prądu na poziomie bezpieczników i uprzednim sprawdzeniu czy aby na pewno zasilenie zostało odciętę za pomocą próbówki/wskaźnika , jeżeli po odłączeniu kabli będzie nadal świecić to musisz wezwać elektryka bo to oznacza, że masz nieźle pokopaną ( ͡° ͜ʖ ͡°) instalację
@sirlosgardiii
@NexciaK
Generalnie świeci nawet jak odlaczylem wlacznik wiec gdzies zaczelo mi przebijac na neutralny/ uziemienie (nie znam sie dobrze na nazewnictwie) . Dzis bede walczyl z kostka pod oswietleniem.
Podlaczone jest raczej dobrze bo dzialalo 3 lata.
@Pablot: Instalacja puszkowa/bez puszkowa?
Generalnie tlumaczac na chlopski rozum - zaczynamy od skrzynki z bezpiecznikami.
Przy wlaczeniu bezpiecznika, do swiatla bedzie to pewnie B10 idzie sobie prad kabelkiem w strone Twojej lampy.
W 90% przypadkow idzie to po ziemi, Czyli laczenie wlacznika powinno wygladac w taki sposob jaki zalacze na obraku. Jeszcze dodatkowo ponumeruje przewody niefacho, na Twoje potrzeby niech bedzie to LL(kabel pradowy lampy) LR(Od rozdzielni) LD(kabel wychodzacy, opcjonalny)
NL
Pobierz NexciaK - @Pablot: Instalacja puszkowa/bez puszkowa?
Generalnie tlumaczac na chlopsk...
źródło: comment_kJ575jXmEVdoLSDXUlPo2AQhjP5fSpyr.jpg