Wpis z mikrobloga

1969, Marian Kociniak na planie legendarnej komedii „Jak rozpętałem II wojnę światową”.

Pierwotnie Franka Dolasa miał zagrać Wojciech Młynarski, ale reżyser Tadeusz Chmielewski w ostatniej chwili się rozmyślił. Zdjęcia były zaplanowane na cały rok, w licznych lokalizacjach, nie tylko w Polsce, ale także na Kaukazie czy na Krymie, a Młynarski miał zaplanowany szereg występów telewizyjnych i teatralnych.

W ten sposób w ostatniej chwili do obsady wskoczył Kociniak, który nie musi grać Dolasa, bo po prostu nim jest. Jak to zwykle bywa w przypadku takich wspaniałych kreacji, stają się one szybko aktorskim przekleństwem. „Zagrałem setki ról dla mnie istotniejszych, a jestem kojarzony ciągle tylko z Dolasem” – będzie żalił się po latach Marian Kociniak. Zdjęcie Romuald Pieńkowski, via Krótka historia jednego zdjęcia

#wejscieodzakrystii #fotohistoria
Pobierz ColdMary6100 - 1969, Marian Kociniak na planie legendarnej komedii „Jak rozpętałem II...
źródło: comment_L6NrB3f9mJl1WGZhHBfkePnQ8Z2Hk8da.jpg
  • 15
@echelon_: podam Ci prosty trick jak sprawdzić źródło każdego zdjęcia bądź tekstu zaznaczasz tekst prawym klawiszem klikasz kopiuj i wklejasz w wyszukiwarkę i włala xD btw nie wiem czyja jest strona na fb ale są tam informacje i zdjęcia powszechnie dostępne w internecie często bez podania źródła wiec nie wiem po co ten krzyk
@ColdMary6100 nie ma czegos takiego jak "zdjęcia powszechnie dostępne w internecie" to, że coś mozesz znalezc7w internetach nie znaczy, że można sobie tego dowolnie używać. Nie mam nic personalnie do Ciebie bo autor zdjecia elegancko podpisany, ale warto pamiętać na przyszłość, że Google to nie jest darmowa baza materiały, mtory mozna używać jak sie chce. ;)