Wpis z mikrobloga

#programowanie

Jakieś wskazówki do nauki programowania? Czytać książkę + robić kolejno zadania z niej czy raczej od razu robić jakieś zadania np projecteuler albo dailyprogrammer na redicie i wtedy szukać w książce przydatnych rozwiązań?

Języki to C i Python
  • 6
@Yggas: 1. odpuść sobie pythona to po pierwsze. C może być, ale lepiej od razu C++.
2. Odradzam robienie zadań i kursów z książek. Mój system nauki wyglądał tak, że mówiłem sobie: "ok - pisze kalkulator" i jak natrafiałem na jakiś problem albo nie wiedziałem jak coś zrobić to to googlowałem. I wyznaczysz sobie coraz bardziej skomplikowane projekty. Kupiłem Grębosza, ale właściwie leży nieużywany.
@Yggas: uczę się teraz robić appki na iOS w wolnym czasie i zacząłem od pobierania gotowych kodów źródłowych, przerabianiu ich, dodawaniu własnych rzeczy i kompilowaniu. Dla mnie to dość skuteczny sposób nauki, zwłaszcza jak temat jest dość obszerny - daje dużo satysfakcji i nie zniechęcisz się tak szybko.
@mantisman: Dlaczego odpuść pythona? Jest to jeden z najczęściej polecanych języków na start, szczególnie jeśli nie ma się obranego konkretnego celu, np. nie wiem appki pod iOS.
@Devih: osobiście uważam iż jest mało praktyczny, ale co kto lubi. A bez konkretnego celu to moim zdaniem bez sensu się za cokolwiek brać, bo to z góry skazane na porażkę. Trzeba wiedzieć chociaż mniej więcej co się chce. Nie tyczy się to tylko programowania.