Wpis z mikrobloga

Mireczki potrzebuje dobrego TV BOXA, zastanawiam się nad:
1) Xiaomi MIBOX, Cortex A53 Quad core, 2GB RAM, 8GB ROM, AndroidTV, LINK cena 255 zł

2) MECOOL BB2 Pro, Amlogic S912, 3GB RAM (DDR4), 16 GB ROM, Android 7.1 LINK cena 255 zł

Co sądzicie? Cena ta sama. Na papierze MECOOL jest wyraźnie lepszy od XIAOMI. Xiaomi natomiast jest chwalony przez użytkownikow. Co byście wybrali? #kodi #iptv #tvbox #xiaomi #mecool
  • 15
@grave: jeśli chcesz mieć w pełni działającego Chromecasta, bierz Xiaomi TV.

W przypadku chińskich, nieautoryzowanych boksów TV często są problemy z Netfliksem i ogółem z apkami, które korzystają z mechanizmów DRM.
@grave: Netflixa w najlepszej jakości nie odtworzysz na tym "MIKULU", a NC+GO nie uruchomisz nawet.
różnicę między 2 a 3GB ram możesz ewentualnie zauważyć w odtwarzaniu 4K z pendrive. poza tym, nie powinno być różnicy w płynności.
@pasio9: a czemu NC+GO nie uruchomie? Mam kontroler i na jakims badziewiastym boxie lata, więc czemu tu miałoby nie latac? Co do ramu to może racja, bo widziałem testy i nie ma większej różnicy między 2GB a 3GB w działaniu. Co do netflixa to czemu nie odtworze go na mikulu w najlepszej jakości? Nie ma tego certyfikatu?
Podobno gdzieś da się ściągnąć wersje Netflix 1080dla androida. Ale poszukaj sobie info o przycinają cym się iptv na mibox.szczegolow nie znam ale warto poczytać . Dodatkowo mi box ma prawdziwy system android tv
@grave ja używam MiBoxa.
Chromecast super i bardzo często używam, jak zobaczysz dobrodziejstwa pewnie też zaczniesz ;)
NC+GO da się odpalić i sterowsc myszka, ale nie ma dedykowanej apki dla Android TV.
Netflix, YT super, zero problemów ;)
Spotify nie używałem.
IPTV używam przez Perfect Player i jak.nazwa wskazuje jest Perfect ;)
@Dudek89: Lista od Wojta najlepiej działała mi na MiBoxie + Perfect Player. Miałem dla porównania Mecool M8S Pro L. Dodatkowym plusem MiBox-a jest fakt iż ma genialnego pilota, czego nie mogę powiedzieć o Meecool-u. Minusem natomiast będzie fakt, że musisz od razu pomyśleć nad rozdzielaczem USB z gniazdem LAN co dodatkowo podnosi całościowy koszt.
@Dudek89: @Crusio: @2plus1: @pasio9: panowie, już miałem kupować miboxa, ale okazało sie, że on nie ma wbudowanego wyjścia ethernet. Przy moim routerze nie ma opcji bez przejsciowki USB-ETHERNET. Moje pytanie - korzysta ktoś z Was z przejściówki?