Wpis z mikrobloga

#motocykle : Ktoś kiedyś napisał ,,Prawdziwy motocyklista to ktoś, kto potrafi jeździć po torze wyścigowym i po szosie, wolno lub szybko. Postępuje świadomie, wie, co zrobił oraz w jaki sposób może zmienić swoją jazdę.,,
Typy dróg :
1. Zmiany profilowania. Dany odcinek drogi może mieć profilowanie dodatnie (czyli jest nachylony w kierunku skrętu) lub ujemne (wewnętrzna krawędź łuku znajduje się wyżej niż zewnętrzna). Jest jeszcze trzecia możliwość,czyli brak profilowania: droga na całej długości zakrętu pozostaje
płaska. Każdy zakręt jest projektowany w zgodzie z jedną z tych trzech opcji profilowania albo z ich kombinacją.
2. Zmiany kąta łuku. Pojedynczy zakręt może mieć promień stały — tak jest w przypadku równego półkola. Może mieć także promień malejący (zakręt się zacieśnia) albo rosnący (zakręt się rozszerza). Każdy zakręt może ponadto zawierać kombinację tych trzech możliwości.
3. Seria zakrętów. Planując pokonanie pierwszego z serii zakrętów, musisz brać pod uwagę sposób wejścia w kolejny. Seria zakrętów może mieć dowolne
profilowanie i promień skrętu lub ich kombinację.
4. Pod górę, w dół lub na przemian. Przy każdym typie zakrętu może wystąpić zmiana poziomu drogi.
5. Odcinki proste. Nie wymagają skręcania (ewentualnie mogą się pojawić niewielkie łuki). Jednak jazdę mogą utrudniać zmiany poziomu drogi.
cdn...
#turbopabianice #oskpabianice
  • 15
@Osk_Turbo_Pabianice: gościu, najpierw próbowałeś spamować w formie znalezisk i dostałeś jasny sygnał - wszystko zostało zakopane w #!$%@?, bo ludziom się to nie podoba, a ty dalej brniesz w ten januszowy marketing. zrób rozdajo, jak już pragniesz zasięgu, 95% to i tak będzie gimbaza, ale efekt mimo wszystko będzie lepszy niż to twoje trucie dupy xD w życiu bym nie poszedł do szkoły jazdy, w której robi taki głuchy na informację
@svr_: nawet kopiuje ale czy coś jest źle napisane? Książki to dzisiaj deficyt a wiedza motocyklistów tym bardziej deficytowa nie mówiąc zerowa >Szczególnie tych co prawko robili przed 2013 rokiem.Fajnie że masz tą książke ja tez jak się domyślasz mam i od wielu lat ją czytam i co roku coś nowego można w niej odkryć.Więcej empati bo jestem na wykop nie dawno ale zauważyłem że jej tu brakuje