Wpis z mikrobloga

Niedługo wybory i zastawaniem się jaką partię poprzeć. Dla tych, którzy interesują się polską sceną polityczną - jaka partia najbardziej pasuje do moich przekonań?

- jestem przeciwko progresji podatkowej, ale podatek dochodowy może być nawet 90% lub nie być go wcale, ważne tylko, żeby był jednakowy dla wszystkich, bez kwoty wolnej
- jestem przeciwny przyjmowaniu imigrantów/uchodźców na koszt państwa, prywatnie nawet trzy miliony
- jestem za pozostaniem Polski w UE
- jestem za karą śmierci
- jestem przeciwny aborcji w każdym wypadku
- związki jednopłciowe mogą być, ale nie pod nazwą "małżeństwo"
- adopcja przez pary jednopłciowe tylko w wypadku, kiedy są to dwaj faceci, dwoje kobiet i adopcja odpada
- jestem przeciwny prawom pracownika i płacy minimalnej jako narzucone przez państwo, między sobą jak najbardziej
- jestem przeciwny istnienia tworów takich jak przedsiębiorstwa państwowe
- jestem za zaoraniem ZUS, przy wypłacie emerytur każdemu kto wpłacił chociaż 1 zł, emerytura zależna od wpłaconych pieniędzy
- jestem przeciwny "państwa opiekuńczego", każdy zasiłek, zapomoga do kosza, chyba że, jacyś ludzie stworzą własną organizację to wtedy ok
- jestem przeciwny państwowym szkołom, ale nie fundowaniu edukacji przez państwo

To ważniejsze rzeczy, mniej ważnych nie chce mi się wypisywać.

#neuropa #4konserwy #polityka
  • 15
  • Odpowiedz
@maserato66: Partia Libertariańska gdyby startowała w wyborach (ostatnio jakiś przedstawiciel startował z list Kukiz'15) byłaby najbliższych dla Ciebie rozwiązaniem. Jedynie na karę śmierci w tym przypadku nie miałbyś co liczyć (przy czym UE jest przeciwko karze śmierci na terenie państwa członkowskich).
  • Odpowiedz
@Wotto: Partia Libertariańska nie zajmuje oficjalnego stanowiska wobec problematyki aborcji, nie będzie zatem prezentować żadnych rozwiązań jej dotyczących. Libertarianizm wypracował dwie dominujące perspektywy dotyczące tej kwestii. Część libertarian opowiada się za prawem kobiety do dokonania aborcji (tzw. pozycja pro-choice), część jest temu przeciwna (tzw. pozycja pro-life). Każdy członek Partii Libertariańskiej posiadać będzie w tej kwestii pełną autonomię, tj. będzie miał prawo odnosić się do niej wedle własnego sumienia. Podczas głosowań
  • Odpowiedz