Wpis z mikrobloga

Zawsze mnie bawią stwierdzenia, że po studiach nie ma pracy. Po studiach JEST praca i to MNÓSTWO, ale trzeba znać się na temacie. Przykład z autopsji, kierunek zaczęło 200 osób, skończyło ok. 160. Teraz zgadnijcie ile osób na własną rękę uczyło się, pogłębiało wiedzę? Ile osób zdobywało certyfikaty, uczyło się języka innego niż angielski? 8 osób, słownie osiem. 8 osób na 160. Oczywiście reszta pracę znalazła w zawodzie, bo to taki kierunek, ale na niższych stanowiskach i ze sporo mniejszą gażą. Ale do narzekanie to wszyscy pierwsi, bo ja STUDIA skończyłem. Rozumiecie? STUDIA.

#studbaza #oswiadczenie #polska
  • 10
  • Odpowiedz
@TheRakQueen Właśnie jak masz chęć, to jesteś w stanie samodzielnie znaleźć jakieś szkolenia dla studentów jak nie na swojej, to na innej uczelni, które są darmowe lub serio mało kosztują, bo są finansowanie np z UE. Przez te 5 lat możesz sobie kilka ogarnąć, ale najważniejsze MUSI CI SIĘ CHCIEĆ SZUKAĆ I BRAĆ W NICH UDZIAŁ.
  • Odpowiedz
można, ale studia w niczym nie przeszkadzają


@maserato66: Nie przeszkadzaja, ale skoro trzeba duzo robic samemu poza studiami, to jednak znaczy, ze po studiach nie ma pracy. Mozna sie wyuczyc bez studiow i np. pracowac
  • Odpowiedz
Nie przeszkadzaja, ale skoro trzeba duzo robic samemu poza studiami, to jednak znaczy, ze po studiach nie ma pracy.


@lastro: Ale pokrętna logika. To chyba oczywiste, że trzeba samemu się uczyć?

Mozna sie wyuczyc bez studiow i np. pracowac


@lastro: W większość prac wymagane jest wykształcenie kierunkowe.
  • Odpowiedz
Ale pokrętna logika. To chyba oczywiste, że trzeba samemu się uczyć?


@maserato66: To raczej oznacza, ze trzeba sie znać na temacie, a nie miec studia

W większość prac wymagane jest wykształcenie kierunkowe.


@maserato66: Tam gdzie jest wymagane, zazwyczaj samodzielne ogarnianie tematu nie jest wymagane. Liczy sie to co potrafisz
  • Odpowiedz