Wpis z mikrobloga

Może to i głupia myśl, ale jednak wolę zadać #pytaniedoeksperta - tak, google nie daje mi odpowiedzi.

Czy kliniki weterynaryjne mają swój "system" taki a'la CEPiK? Nie chodzi mi o informację w chipach, tylko np. o dane przebytych chorób czy daty założenia paszportu bądź szczepień.

Chcę przewieźć swojego kitku tak last minute do UK i zastanawiam się, jak w papierach skrócić czas rekonwalescencji. Czy może ktoś w #lodz zna jakiegoś #weterynarz który zaszczepi z datą wsteczną?

#kiciochpyta #prawo (?) #weterynaria
  • 15
@barszcz_polski: Raczej bym liczyła w kilkunastu miesiącach niż dniach. Dla swojego kaprysu nie fundowałabym jej takiego stresu.
Paszport, chip już jestem. Kwestia tylko rekonwalescencji po szczepieniu na wściekliznę, tutaj 3 tygodnie trzeba było wcześniej. A tego nikt nie mógł przewidzieć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Eutanazja: oczywiście, że można było przewidzieć. Wiedzą tajemną nie jest, że UK wymaga 21 dniowej kwarantanny po szczepieniu.
Btw. Sprawdzenie warunków przewozu zwierząt należy do obowiązków właściciela, więc trochę daliście tyłka a teraz probujecie namówić kogos do lamania prawa. Nieładnie.
I nikt normalny sie nie podłoży i nie bedzie ryzykowal tlumaczeniem sie przed sądem, izba zawodową i utrara prawa do wykonywania zawodu.

21 dni nie minelo? Kot zostaje w domu.

Ogolnopolskiego
@lisku_chytrusku: Nie stawiaj mnie proszę przez pryzmat nieoodpowiedzialnej właścicielki. :) Niestety nie można było tego przewidzieć, ponieważ wyjazd był planowany na początek lutego.
Jeśli jakiś chirurg czy inny specjalista za dodatkowe 50zł wystawi L4, kolejny za podwojony koszt wizyty wystawi Ci receptę na ćpanie a policja da mniej punktów za stówę włożona w dowód rejestracyjny... To myślę że i może weterynarz skusi się na wpisanie 5 dni do tyłu daty. Bo