Wpis z mikrobloga

w sieci znalazłem informacje o SD2IEC. Czy są inne (lepsze) rozwiązania? Gdzie to kupić, bo na Allegro jest aż jedna oferta?


@Defender:
https://www.64hdd.com/index_en.html

Zupełnie inne rozwiązanie - masz dostęp do HDD PCta (udało mi się to pogonić na windows, ale nie wiem czy na współczesnych przejdzie - to było na XP bodajże i ponad 10 lat temu). Plus jest taki, że części kosztują kilka zł i polutujesz sobie sam, jeśli ogarniasz
  • Odpowiedz
@ufo99: Wygląda fajnie, ale ciągnięcie kabli przez całe mieszkanie raczej nie nastraja mnie optymistycznie. Szukam czegoś "kompaktowego". ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ja sobie właśnie zamówiłem SD2IEC od człowieka z Katowic na OLX. Jest bardzo kompaktowe - podpina się bezpośrednio w gniazdo serial i magnetofonu. Żadnych dodatkowych kabli etc. Zobaczymy jak się spisze.

Co do pelnej emulacji stacji 1541 (co nie jest takie proste niestety) to na rynku są dwie możliwości:
- 1541 Ultimate II - 150 EUR - za tą cenę to szczerze wolę upolować prawdziwą stację + SD2IEC,
- Ultimate Killer 1541
  • Odpowiedz
Tutaj masz link do człowieka u którego ja zamówiłem. Jeszcze rozwarzałem dwie opcje:
1) allegro - niby nowszy chipset, ale nie chciałem tych kabli etc, no i obudowa jakaś taka słaba...
2) ebay - taki sam gatunek jak zamówiłem ale w ładnej obudowie... ale wysyłka z Hiszpanii.
  • Odpowiedz