Wpis z mikrobloga

Witam zakupiłem nowe kino domowe i mam parę pytań bo trochę nie ogarniam tematu . Mamm tv (Samsung KS7000 ) i amplituner (yamaha rx v483 ) i teraz tak z tyłu amplitunera jest takiego główne wejście HDMI out widoczne na fotce : [img]http://www.elekta-audio.pl/public/images/produkty/oryginalne/797-6557.jpg[/img] rozumiem więc ze do tego hdmi podłaczam tv w tv kabel wkładam w hdmi gdzie mam arc ? następnie konsole (ps4 pro ) mam podłączone do hdmi 2 z tyłu amplitunera . Pytanie jest czy to tak ma być ? i czy ten pierwszy kabel głowny do tv musi być 4k ? w tv mam apke wbudowana netflixa i przez nią ogladam sobie ale czy kabel musi być 4k ? apka jest niby wbudowana więc tak jakby żaden sygnał obrazu nie idzie tylko dzwięk ale wole być pewny . Do konsoli wiadomo że jest kabel 4k ale jak to wygląda z tym tv jak oglądam przez wbudowane w tv apki .
#kinodomowe #dzwiek #amplituner #ps4 #telewizory
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
No działa , na ps4 mam że idzie sygnał 4k itd ale bardziej chodzi mi o ten główny kabel z ampli do tv czy jak to mam podłączone zwykłym kablem nie 4k to czy netflix z wbudowanej apki idzie w 4k
  • Odpowiedz
@KrystianGR: Po co podłączasz PS4 do TV przez amplituner? PS4 podłącz bezpośrednio do wejścia HDMI w TV. Wyjście optyczne w TV podłącz kablem optycznym z amplitunerem. Masz wtedy dźwięk i z konsoli i z Netflixa w kinie domowym.
  • Odpowiedz
@KrystianGR: Właśnie sprawdziłem. Po optyku scena jest szersza i jakby więcej basu. Po HDMI dźwięk bardziej płaski i "sterylny". Mojej żonie też się bardziej podoba po optyku.
Mam podłączone tak i tak, ale korzystałem i dalej będę korzystał z optyka. Hdmi podłączony tylko do ustawień amplitunera.
  • Odpowiedz