Wpis z mikrobloga

Chciałem przelać sobię z portfela mycelium BTC, na platformę typu bitmarket, skopiowałem adres, wysłałem. Wybrałem low priority (by uniknąć dużych opłat), jednak mija juz 14h i mam transakcje na zółto "unable to broadcast", wyczytałem w internecie, że to jest za małe fee. Czyli trzeba wybrać większą wypłatę, anulowałem transakcje, dostałem zwrot, jednak już bez tych resztek, które musiałem opłacić. Moje pytanie teraz brzmi jak to zrobić, żeby transakcja doszła do skutku i nie zapłacić higher fee, żeby znowu nie robić zwrotu i nie tracić na opłacie.
#bitcoin #kryptowaluty #mycelium
  • 7
@LaX: Powinieneś "z resztkami". Ciężko powiedzieć co żeś namodził :D
Jak chcesz to zaimportuj do Electrum portfel (12 wyrazów) i stamtąd wyślij

https://bitcoinfees.earn.com/
Ustaw fee takie (podane wartości po lewej są dla Bajta danych) ile czasu chcesz "poświęcić". Oczywiście wartości czasowe są umowne mniej więcej i może iść dłużej, może krócej.
@fervi niech szlag, nie.rozumiem tego wykresu, po.lewej mam fee w satoshi, ok, gdzie potencjalny oczekiwanie? Rozumiem że w blokach. Na dole piszą że szybki przelew za 640, ok tutaj zaczynają sie.zielone pola, ale jak znaleźć czas transakcji przy opłacie np 200sat, bo przy tej,cenie, to ja też nie widzę kolejki
@Obruni: Po lewej masz satoshi / bajt
Jeśli nie używasz Segwit (a Mycelium go nie ma) to transakcja ma powiedzmy 250 bajtów (zależy to ile wyjść masz, trzeba to liczyć - olać).

Jeśli mówimy o 200 sat to 200*250 = twoje fee

Po prawej masz wartości:
Estimated in blocks: W ciągu ilu bloków twoja transakcja powinna wpaść - od 3 do 31
Estimated in minutes: Ile czasu (przeliczenie na bloki) -