Wpis z mikrobloga

Badanie rynku pracy pod względem moich zainteresowań - część druga.
Od dłuższego czasu lubię się pobawić w #wspinaczka, polubiłem ten temat i zastanawiam się nad pracą w #alpinizmprzemyslowy. Interesują mnie takie kwestie jak:
- kursy. Część osób uważa, że bez IRATY nie ma sensu nawet oglądać ofert, druga część, że żadne kursy nie potrzebne - wszystkiego nauczą w robocie pod warunkiem, że wie się gdzie jest dół a gdzie góra. Jakie wy macie doświadczenie w tej kwestii?
- różnorodność zleceń - w większości jest to malowan
ie okien i mycie szyb w wieżowcach, czy jednak jest sporo prac na halach itp
- zarobki - na ile mogę liczyć na start i po jakimś czasie pracy?
- ciężko/łatwo o taką pracę we #wroclaw?
- jak to wygląda gdy trafi się ciężka pogoda, gdzie masakra robić coś na wysokości na dworze - wolne, i potem trzeba nadrabiać w weekendy żeby się z terminem wyrobić?
  • 6
@phaburn:

- kursy. Część osób uważa, że bez IRATY nie ma sensu nawet oglądać ofert, druga część, że żadne kursy nie potrzebne - wszystkiego nauczą w robocie pod warunkiem, że wie się gdzie jest dół a gdzie góra. Jakie wy macie doświadczenie w tej kwestii?

Jeśli chcesz pracować w tej branży to naprawdę warto zacząc od kursu. Czy IRATA czy OTDL nieważne. Nie oczekuj, że na tygodniowym kursie nauczą Cię pracy,
@phaburn: wspinaczki i prace wysokościowe to dwie różne rzeczy, to zależy od umiejętności manualnych, siły, psychiki, początki są trudne polecam znaleźć pracę jako dołowy i zobacz jak to wygląda, pamiętaj że w Polsce musisz sam musisz kupisz sprzęt do pracy inne uprzęże, karabinki liny, sam zrobić kursy często być na własnej działalności gospodarczej do zainwestowania kilka tysięcy
@phaburn:
1. Jesli chcesz do tego podejść poważnie zrób IRATE, daje Ci to potem możliwości pracy prawie na całym świecie. Chociaż najpierw popracuj trochę, spróbuj się gdzieś wkręcić do jakiejś ekpiy, zobacz czy Ci się to podoba. Kursy są przydatne, według mnie nie ma sensu wydawac kasy na OTDL, jesli myslisz aby w przyszlosc łapać zlecenia na projekty za granicą
2. Jest wielka różnorodność pracy na linach, od miejskich zleceń po
Czyli, żeby zacząć w Polsce taką robotę muszę na start wyłożyć już kilka tysięcy na sam sprzęt? Jakiej wielkości jest to kwota? 2-3, czy bardziej 10k?
No i dziękuję za odpowiedź wszystkim, trochę mi to rozjaśniło temat ;)