Wpis z mikrobloga

#bitcoin to po pierwsze rozproszona waluta, której nikt nie może kontrolować.

A jednak teraz wszyscy rezygnują z tej ideii i chcą dostać "coś jak PayPal 2", ma być tanio i szybko, nie ważne czy kilka osób może robić co chce bo użytkownicy odejdą od używania walletów Bitcoin na rzecz SPV.

Tutaj na wykopie są naganiacze którzy też mówią aby przejść na bcash i popierają ideę iż jest bez sensu używanie własnego noda.
Forum Bitcoin.pl też ma taki sentyment.

Życzę nam wszystkim aby w nadchodzącym roku zrobić z tym trochę porządku, poprzez przypominanie takich faktów.

#kryptowaluty #segwit
  • 16
Bo nie można poczekać te 3 miesiące na prawie darmowe przelewy (Lightning Network)?


@segwitguy: raczej nie ma co się łudzić w 3 miesiące nie da się tego zrobić, w 3 lata owszem tak jak mówi jeden z deweloperów LN bardzo ciekawa wypowiedź polecam wszystkim, ciekawe są ceny o których mówi a ja Wam w ten wigilijny wieczór mówię, że bitcoin znów nas zaskoczy a ceny za 3 lata będą dużo wyższe
to po pierwsze rozproszona waluta, której nikt nie może kontrolować.


@segwitguy: Można jak masz 51% mocy obliczeniowej sieci ;)
Albo jak nagle wyłączysz swoją kopalnie.

Jihad z Chin robi miliony na podkopywaniu pozycji #btc

A handlowanie na giełdach bez regulacji jeszcze bardziej karmi raka. A na końcu tego masz tether.
Można jak masz 51% mocy obliczeniowej sieci ;)


@Koryntiusz: chętnie się dowiem czegoś nowego, więc prośba o wytłumaczenie, w jaki sposób kontrolujesz walutę?
Co? Zaczniesz nie uznawać bloki wykopane przez inne kopanie?

Bo samo wyłączenie koparek spowoduje jedynie 2-6 tyg. laga bez autoryzacji transakcji, ale po tym czasie sieć się przeskaluje i znowu zacznie działać jak z przed wyłączenia koparek.
@Koryntiusz: z jednej strony mempool zapycha się od dawna, z drugiej strony mieliśmy już kilka ataków spamem na mempool. Zwykle w okresie intensywnych rozmów niejako w ramach podgrzania atmosfery.

Taka ciekawostka. Wszedłem sobie teraz na https://blockchain.info/pl/unconfirmed-transactions
czyli 178752 jeszcze kilka dni temu były to kwoty rzędu 258752 <> 278752

W ost. 5-10 dniach mieliśmy wysyp kilku ciekawych rzeczy równocześnie.

- bardzo mocna wypowiedź Rogera do CNBS, którą cytowały wszystkie media dla
@segwitguy:

A jednak teraz wszyscy rezygnują z tej ideii i chcą dostać "coś jak PayPal 2", ma być tanio i szybko, nie ważne czy kilka osób może robić co chce bo użytkownicy odejdą od używania walletów Bitcoin na rzecz SPV.


drogie i wolne transakcje całkowicie przekreślają jakąkolwiek kryptowalutę z automatu, gdyż staje się ona bezużyteczna i z definicji nie może ona pełnić roli środka do przechowywania wartości. Jej zawyżona wartość w
Jeżeli LN ma wejść po trzech latach


@ajron_men: Właśnie teraz wszedł w użycie.

wynik logicznej analizy sytuacji i problemów spowodowanych przez dewoleperkę core'a,


Nie, wynik błędnej analizy:

która za nic sobie ma pierwotne założenia twórcy bitcoina Satoshiego Nakamoto a także swoje własne ustalenia.


Właśnie tylko Core obroniło założenie iż zwykli ludzie sprawdzają prawdziwość blockchain. Chwała im za to, oraz za rozwijanie Bitcoin przez te lata.

Kilka osób odwołuje umówionego forka 2x,
@segwitguy

w którym miejscu tak obrzezują mózgi ze zdolności logicznego myślenia i analizy faktów? Robię właśnie listę cenzurowanych stron i for - przyda mi się kolejne takie miejsce.

Właśnie teraz wszedł w użycie.


Jeden kanał LN uważasz za urzeczywistnienie tej idei i rozwiązanie problemów ze skalowalnością? Ja dalej mam zapłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych fee dla transakcji w 6 blokach.
Druga sprawa, popatrz na kontekst mojej wiadomości i tryb warunkowy, który nawiązywał do