Wpis z mikrobloga

nie wiem czy było ale mam teorię spiskową tłumaczącą spadek ceny BTC.
Otóż około 15 grudnia ruszył fork Super bitcoin (SBTC) którego autorzy zawczasu wykopali 210 000 jednostek. Więc wszystkich SBTC będzie 21 210 000. Gdy ruszył fork autorzy mogli od razu sprzedać to za BTC co spowodowało spadek ceny.
Natomiast 19 grudnia ruszył fork UnitedBitcoin (UBTC) co również mogło zachwiać ceną BTC z takiego samego powodu. (chociaż w tym przypadku nie wiem ile będzie maksymalnie UBTC)
#bitcoin #kryptowaluty
  • 7
Gdy ruszył fork autorzy mogli od razu sprzedać to za BTC co spowodowało spadek ceny.


@zezz: A jaką wartość miał ten SBTC zaraz po forku? Mieliby od razu chętnych na te swoje coiny od razu po forku i to po tak ogromnej cenie, żeby to było w stanie zachwiać kursem BTC? Wątpię.
@zezz A Ty sprawdzałes coś oprócz ceny? Ja spojrzałem teraz na Volume SBTC 15 grudnia, gdy był jednocześnie największy, a i tak było to raptem równowartość około 650 BTC. Natomiast Volume tego UBTC pierwszego dnia to już w ogóle oszałamiająca kwota - równowartość 16 BTC. Jak takie coś mogło w zauważalny sposób wpłynąć na cenę samego BTC?