Wpis z mikrobloga

Mireczki składam bratu kompa do ~4000 ze wszystkim. od 0, z tego co widze najlepszą opcją będzie i5 7500 + GeForce GTX1060 i mam kilka pytań

1. jaki sklep? Morele/x-kom czy jest coś lepszego/tańszego/pewniejszego?
2. Monitor - ilo calowe są teraz optymalne do codizennego użytku? 500 zł na monitor bez zbędnych wodotrysków wystarczy?
3. karta - te 200-300 zł rożnicy między rożnymi wersjami ma sens dla Palita Super JetStream? Warto wydać więcej? czy gra nie warta świeczki?
4. ile ramu? 16gb jest konieczne, czy wystarczy 8?
5. Myślałem o i3 8100, ale jest 300 zł tańszy, a płyty główne 350 złoty droższe niż dla i5 7500.

Jeszcze jedno: ta strona jest warta uwagi? http://www.fanboy.pl/technologicznie/zestawy-komputerowe-dla-graczy-grudzien-2017/
#pcmasterrace #komputery
  • 14
@export:
1) Morele mają na wypoku słabą opinię, aczkolwiek sporo już u nich zamówiłem i póki co nie miałem powodu do narzekań. Twoja decyzja.
2) Za 500 powinieneś już coś znaleźć - 24 cale, matryca ips/pls czas rekacji matrycy 4-5ms
4) Na dobrą sprawę 8gb starczy, zawsze można dołożyć drugą kość w niedalekiej przyszłości
5) Zastanów się nad i3-8350K, który jest wydajnościowo lepszy niż 7500, oferuje OC i nawet jest nieco
@export: @export:
1)kupuj na morele, a jak znajdziesz taniej to polecam też ESC.pl mają czasami lepsze ceny w porównaniu do morele.
2) optymalna wielkość monitora to teraz 24'. Do 500 powinieneś spokojnie coś znaleźć.
3) Palita super jetstream kupuje po nowym roku, to Ci powiem co i jak.
4) Tutaj to zależy co będzie na kompie robione. jak masz siano to wal albo 12 lub 16GB.
5) Jeśli obchodzi Cie
@export Info od producentów. Teraz są tylko płyty Z370 przeznaczone do najwydajnejszych komputerów, oc itp (cena powyżej 500). W styczniu mają wyjść tańsze B360 i H310 dla prostszych komputerów (cena od 200 w górę).