Wpis z mikrobloga

#krwiodawstwo #rckik
XXI wiek? W krwiodawstwie wciąż średniowiecze.
Jako, że podczas krakowskiego wykopparty jest duża szansa, że wypadnie mi termin oddania płytek/osocza, to zadałem pytanie w krakowskim oddziale:
- czy jeśli oddaję we Wrocławiu płytki/osocze, to mogę oddać u nich
- czy mają możliwość sprawdzenia w bazie krwiodawców, że oddaję regularnie we Wrocławiu i wziąć ode mnie któryś ze składników krwi.

Odpowiedź mnie zwaliła z nóg

Zapraszamy do oddania krwi pełnej w Krakowie. Płytki krwi można oddać tylko na wezwanie telefoniczne. Proszę pytać w rejestracji o możliwość oddawania płytek krwi. Najpierw musi Pan oddać krew pełną w Krakowie aby móc oddawać płytki krwi na wezwanie. Nie przyjmujemy osocza. I nie mamy połączenia z Bankiem Krwi we Wrocławiu. Pozdrawiamy RCKiK w Krakowie


Współczuję Wam krakowskie mireczki, we Wrocławiu biorą wszystko, krew, płytki, osocze i nie robią problemów.
  • 3
  • Odpowiedz
@PepeXD: w Azji trochę inny klimat, do tego mikroklimat typowy dla Krakowa. Normalne, że wszystkie badania muszą wykonać przy przekraczaniu granicy kontynentów ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@PepeXD Kilka dni temu pytałem o możliwość oddania składników w Tarnowie i jeśli chodzi o małopolskie to tylko w Krakowie można. Śmiechłem na wieść o wezwaniu telefonicznym. Babka w rejestracji twierdziła że nie można oddawać osocza xD
  • Odpowiedz