Wpis z mikrobloga

Kolejny dzień, kolejne historie z rekrutacji. Aplikacja do poważnej firmy ( ͡° ͜ʖ ͡°), w aplikacji podałem oczekiwane wynagrodzenie (nazwijmy je roboczo "kwotą X"), dostałem zaproszenie na rozmowę. W jej trakcie pada pytanie o moje wymagania finansowe. Podaje ile obecnie zarabiam (rzeczona kwota X) i że oczywiście chciałbym sobie poprawić lub utrzymać ten stan przy lepszej/ciekawszej/bardziej rozwijającej pracy. Rekruter (potencjalny przyszły przełożony-manager wyższego szczebla, specjalnie jechał pół Polski na spotkanie z kandydatami) zaskoczony, ich budżet na to stanowisko jest o 15-30% mniejszy niż kwota X przy czym zakres obowiązków byłby znacznie szerszy niż mam obecnie + nienormowany czas pracy (obecnie mam określone godziny) ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Ze smaczków to firma określa się start-upem, choć powstali jako projekt (firma-córka) dużej grupy kapitałowej i w sumie to typowy zalążek korpo. ¯\_(ツ)_/¯ W Polsce dalej jak w lesie.
#pracbaza #polskibiznes #startup #korposwiat #bekazpolskichfirm
  • 4
  • Odpowiedz
@mokry: Nic nowego, gdyby zarobki na danych stanowiskach/branżach były podobne to nikt by nie robił tajemnicy. W tej samej firmie dwóch gości siedzących obok siebie potrafi zupełnie inaczej zarabiać, a co dopiero jak porównasz dwie firmy xD Ja tydzień temu zmieniałem robotę na identyczne stanowisko w innej firmie w tym samym mieście (a nawet tej samej dzielnicy) i w nowej mam praktycznie 2x większe zarobki.
  • Odpowiedz
@mokry: ale w czym masz problem? Jeśli mają określony budżet to prawdopodobnie obliczyli że tyle mogą wydać aby ostatecznie być rentownym.
Z drugiej strony 15-30% mniejsza stawka ostatecznie nie musi być taka mała.
Jeśli to firma córka większej firmy to mają doświadczenie i wiedzą co robią.
  • Odpowiedz
@damianooo5: znali moje oczekiwana, po co mnie zapraszali, skoro mają 15-30% mniejszy budżet? Mogli o tym powiedzieć przez telefon: "@mokry, nie damy Ci tyle hajsu ile chcesz, ale mamy dla pracowników bezpłatny abonament na rogale więc nigdzie nie będzie Ci tak fajnie jak u nas, wpadasz pogadać?".
  • Odpowiedz