Wpis z mikrobloga

#!$%@? tylko ludzie w tej genialnej firmie mogli wpaść na to, by nie dało się tworzyć JPKVAT w programie sprzedażowym...
Jeszcze rozumiem, że może się to zdarzyć mały programikom, ale się nie zdarza - albo jest JPKVAT razem z JPKFA albo nie będzie nic. Ale nie wspaniały COMARCH. Dla nich to było za trudne.
I teraz mój klient będzie płacił mi za wprowadzanie tysiąca faktur sprzedaży miesięcznie, bo nie prześle JPKVAT, więc go nie będę w stanie zaimportować do mojego programu księgowego. No, chyba że InsERT mi w rachmistrzu pozwoli na zaksięgowanie faktur po imporcie JPKFA, ale nie jestem pewny.
#ksiegowosc #comarch #insert #jpk
g.....d - #!$%@? tylko ludzie w tej genialnej firmie mogli wpaść na to, by nie dało s...

źródło: comment_HAcOS82Y2xMif0aCGDXO48hnzPbiaZ69.jpg

Pobierz
  • 11
@gwynebleid: ja (chyba) nie rozumiem Twojego postu.Chyba logiczne jest, że JPKFA ma by generowane z programu sprzedażowego a JPKVAT z programu księgowego (i w insercie tak jest?).
@gwynebleid: Jest pewna alternatywa, w której plik JPKVAT tworzysz z poziomu excela. Jak, że moja firma była objęta JPK'ami w pierwszej kolejności (największe jednostki), a nasz system ERP tworzony przez Microsofta nie był w stanie poprawinie wygenerować .xlm, to zdecydowaliśmy się na obejście problemu.

Więc, jeżeli pliki te można wyeksportować do excela, to nie potrzebnie wprowadzać to dwa razy.
@Tomek1902: nie zdziwię się, jeśli nie da się ich przenieść do excela - to comarch
@Shajo: obowiązki prawne a praktyka to dwie różne sprawy. mam 100 klientów i nie będę dla każdego kupował osobnego programu księgowego - mam Inserta który potrafi importować plik i jpk vat sprzedaży i łączy się to potem z zakupem. I KAŻDY inny program sprzedażowy niż comarch tworzy zarówno fa jak i vat. Między innymi dlatego,
@MQs: właśnie dostałem info od gościa który to obsługuje moim klientom, że się nie da.
ale spoko, właśnie też znalazłem że insert przygotował program to konwersji. I nawet chyba darmowy.