Wpis z mikrobloga

@diarrhoea: Windows musi być oryginalny, ojciec będzie go używał do faktur, rysunków itp w firmie a ja czasem w coś popykam :D Ceny są straszne teraz ale dłużej już tego odkładać nie mogę, może być dużo drożej za kilka miesięcy :/
@volfi:
No to jak kompa ma być na firmę, to raczej nie ma sensu z windowsem kombinować.
Natomiast Pomyśl o np. usunięciem HDD na rzecz większego SSD. Jeżeli ojciec pracuje w cadzie/inventorze/Solidzie czy innym narzędziu do projetkowania w 3d, to szybko braknie miejsca na gry, system i programy :)

A jak zacznie brakować miejsca na zdjęcia, muzykę itd. to zawsze można za ok. 200zł dokupić zewnętrzny dysk, albo dorzucić twardziela do
@volfi: Upewnij się, co jest bardziej obciążone w programie którego używa twój ojciec. Jak procek - weź lepszy procek :)
Nie wiem na ile często/poważnie twój ojciec będzie na tym pracował, ale jeżeli dość mocno, to warto dorzucić lepszy procek i pracować w #!$%@? spokojniej :)
@volfi: Na zajęciach na studiach pracowałem w inventorze na starym kompie o tragicznych parametrach xD Więc generalnie wiem z czym się musi twój ojciec użerać xD Nie polecam
@diarrhoea: Mój ojciec to facet po 50, na bakier z technologią, nie lubi zmian. Od kilku lat mu powtarzam żeby sobie sprawił lepszy sprzęt ale chyba ostro go denerwuje już ten sprzęt. Dobra stawiam na I3 8100, teraz się zastanawiam czy warto dopłacać 600zł do 1060 hmm
@b0rn2frag: Do większego ciężko mu się będzie przyzwyczaić i tak myślałem nad mniejszym niż 21.5' (pracuję na 15' 1280x1080) i nie zmieści się w biurku :/ 21.5' FHD wystarczy mu w zupełności.