Wpis z mikrobloga

Tak Tusk krytykuje politykę imigracyjną UE... tylko że to robi nie od tygodnia ale od ZAWSZE! Więc proszę o RiGCz i nie rozsiewanie PiSowskiej propagandy, że niby teraz się obudził.

04 grudnia 2015 DWA KURDE LATA TEMU!!!

- W dłuższej perspektywie nie możemy używać głosu większości jako czegoś w rodzaju politycznego przymusu - powiedział Donald Tusk. Przewodniczący Rady Europejskiej stwierdził, że w obliczu kryzysu migracyjnego priorytetem powinno być wzmocnienie zewnętrznych granic UE i dokładne kontrole przybyszów. Politykę „otwartych drzwi” zapoczątkowaną przez Angelę Merkel nazwał „niebezpieczną”.

- Nie negujmy przy tym znaczenia bezpieczeństwa. Jeśli chcemy kontrolować migrantów i uchodźców, to musimy mieć więcej czasu niż minutę na pobranie odcisków palców - stwierdził Tusk. Zaproponował przy tym, że nowi przybysze na terytorium UE powinni być umieszczani w specjalnych zamkniętych ośrodkach na maksymalnie 18 miesięcy, do czasu dokładnego ich prześwietlenia. - Dzisiaj dostęp do Europy, jest delikatnie rzecz biorąc, za łatwy - stwierdził.


https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/donald-tusk-o-imigrantach-tusk-krytykuje-polityke-merkel,599988.html
#polityka #neuropa #4konserwy
  • 12
@fenis: Nie wypłynęły tylko dopiero gdy zostały wysłane listy i się zrobił news przebiło się do opinii publicznej. A to, że Ty nie jesteś na bieżąco z wypowiedziami Tuska o uchodźcach świadczy o twoim braku zainteresowania tematem i przebywania w bańce informacyjnej. Daliście się zrobić propagandzie jak dzieci i teraz wolicie pisać "śmierdzi na kilometr" niż przyznać się do błędu. Żal.
@lakukaracza_: Warto dodać, że Donald Tusk był krytykowany przez Niemieckich polityków za swoje stanowisko w sprawie polityki imigracyjnej. Artykuł z 12.05.2015. Donald Tusk po mimo, iż jest pogardzany we własnym kraju to znacznie bardziej dba o interesy Polskie niż Szydło, Duda czy Morawiecki. Donald Tusk wróci do Polski i pokona antypolskiego karakana.
Pobierz tetradon777 - @lakukaracza_: Warto dodać, że Donald Tusk był krytykowany przez Niemie...
źródło: comment_bgerqThBAf2TEWsQWABy6uxpWK234WDm.jpg
@fenis: To nie Tusk o karach decyduje. Wy serio myślicie, że tam on jest Imperatorem? Akurat w polityce imigracyjnej ma masę wrogów i szkoda, że PiS go nie wspiera w jego pomysłach tylko olewa ciepłym moczem. Można by rozwiązać kryzys i zaostrzyć mocno prawo imigracyjne z pomocą Tuska, ale po co jak to na poparcie w kraju będzie miało zły wpływ. Jesteście marionetkami populistów.
@lakukaracza_: Nie pisz o mnie "Wy", bo jestem zagorzałym przeciwnikiem tego rządu. Najzwyczajniej nie chcę również poprzedniego, ale doznałem dysonansu poznawczego. I jestem przekonany, że Tusk nie poprawi sytuacji w tym kraju.