Wpis z mikrobloga

nie wiecie czy jest cos takiego na rynku jak papa termozgrzewalna na płaski dach spadek pare stopni ok 5 stopni, ALE zeby takze za jednym razem zapewniała izolacje TERMICZNA..?

cos takiego ale za jednym razem, raz ze pogoda fatalna w tym terenie, dwa ze budynek musi byc w uzytkowaniu..
https://www.budujemydom.pl/dachy-i-rynny/16320-izolacja-plaskiego-dachu-jak-to-zrobic-i-jakich-materialow-najlepiej-uzyc-do-ocieplenia

#warsztat #dom #mechanika #ogrzewanie #polska
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nutka-instrumentalnews: klei się to to albo mocuje mechanicznie – stara papa zostaje. Papa na wierzchu jest zgrzewana i jakoś nic się styropianowi nie dzieje. Odpowiednio zamocowane wytrzymuje wszelkie wiatry tak samo jak styropian na ścianie. Chodzi się po tym normalnie, jest z deka miękko, ale nie na tyle, żeby trzeba było się z tym cackać. Choć pewnie sporo zależy od wykonania. Sam styropian + jedna warstwa papy na pewno będą
  • Odpowiedz
@nutka-instrumentalnews: na dachu pod 100m2 koło 5 tys. materiał i podobnie robota (z obróbkami i rynnami).
Nie wiem czy jak ktoś jest dekarzem, to na pewno miał z tym do czyeniania, ale nawet ja bym dał radę, wystarczy zasady znać i nie żałować mocowań.
Nie wiem co się z zaciekami robi zgodnie ze sztuką, ja kupiłem farbę co było napisane 'na zacieki", przypaprałem, zamalowałem farbą docelową i nie widać, czyli
  • Odpowiedz
@Juzef: mógłbyś podrzucić linki z jakiej konkretnie styropapa korzystałes, jakiej grubości styropian i jakiej użyłes papy nawierzchniowej? I czemu montaż mechaniczny, zamiast kleju? Że względu na niewielki spadek?
  • Odpowiedz