Wpis z mikrobloga

#komputery #windows #windows10 #wirusy #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
Cześć, mam problem najprawdopodobniej z programem InstallShield Update Service Scheduler (screen). Może ktoś się zetknął i wie jak to rozwiązać (,).
Otóż w domu jak włączę jeden z komputerów (podpięty do routera przez kabel, a nie bezprzewodowo jak inne - nie wiem czy ma to znaczenia, chyba nie) to nagle internet wszędzie bardzo spowalnia. Nieważne czy na telefonie czy na drugim komputerze. Wszedłem w menedżer zadań na tym jednym konkretnym komputerze i widać tam włączoną ciągle aplikację InstallShield, która w wykorzystaniu sieci miewa po 2/3Mbps. Próbowałem zabić proces, ale wtedy odcina mi całkowicie dostęp do internetu - pomaga restart komputera. InstallShield uruchamia się z automatu przy włączaniu komputera. Ktoś coś jakieś pomysły co robić, bo tak nie da się żyć? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
SprzedamPlusa - #komputery #windows #windows10 #wirusy #kiciochpyta #pytaniedoekspert...

źródło: comment_Lptxtx9pGeNNKJksiJVptNZ0mNCTrPu1.jpg

Pobierz
  • 7
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SprzedamPlusa: miałem to na komputerze dziewczyny. I za nic nie wymyśliłem jak to usunąć. W ustawieniach było wymuszone proxy, które chyba obsługiwane było przez tą aplikację bo po jej zamknięciu nie było internetu. Najgorsze jest to, że ustawienia proxy nie dały się wyłączyć i ciągle powracały do stanu włączony. Próbowałem antywirusów, usuwać klucze od konfiguracji proxy z rejestru, przeglądałem autostart, harmonogram zadań, procesy i nie znalazłem co mi ciągle to ustawia.