Wpis z mikrobloga

czy byłbyś za tym żeby zamist cen produkty sklepach miały % z pensji czyli np piwo zamiast 2zł, to powiedzmy 0,013 pensji?

?????

  • tak, jak najbardziej 25.7% (560)
  • nie, chociaż tak byłoby najsprawiedliwiej 74.3% (1618)

Oddanych głosów: 2178

  • 109
  • Odpowiedz
@monte_rosa: jak najbardziej, tak działa "sprawiedliwość" społeczna. wówczas biedniejsi będą zarabiać na kupowaniu produktów bogatym i jak zwykle się wyrówna ta sztuczna niesprawiedliwość, ALE ale można temu zapobiec, wystarczy śledzić do kogo ostatecznie trafiają produkty za pomocą monitoringu i chipów w każdym opakowaniu, ahh
  • Odpowiedz
@monte_rosa: nie, ponieważ nie.
Ze niby sprawiedliwe? Tak, dolozmy tym, ktorym sie chcialo starac(oczywiscie nie zawsze starania=profit, to inna sprawa) to jaki bylby sens wiecej zarabiac skoro kazdego byloby stac na to samo? Najbardziej by sie oplacala praca na 1/80 etatu :D

Ciekawe jakies dochody maja osobe, ktore glosowaly na tak. Bo nie podejrzewam, ze znalezli sie tam #programista15k i w jeszcze lepszej sytuacji
  • Odpowiedz
@alejandra15: słyszałam już takie propozycje w kwestii składek zdrowotnych, ubezpieczeń auta, mandatów, kar od skarbowki itd ale pomysł by sebix miał piwo 10 razy tańsze niż inni nawet mnie zszokowala, chociaz wciaz jestem w stanie uwierzyc, ze ludzie maja takie pomysly
  • Odpowiedz
@monte_rosa: zdziwiłbyś się jakbyś na przykład wystawił swój stary rower na allegro i jakiś programista 15k chciałby za niego dać 30% pensji (czyli 5k), ale przebiłby go ofertą 31% jakiś studenciak pracujący na pół ćwierci etatu w KFC za 200 złotych i byś dostał marnych parę dych. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z drugiej strony uważam że jeśli chciałbyś wprowadzić taki pomysł w życie to powinieneś w
  • Odpowiedz