Wpis z mikrobloga

Murki,
zamówiłem paczkę na alii z opcją "standard shipping", paczka jechała/płynęła aż dotarła do Polszy, w Polszy trafiła na magazyn mymeest.pl (coś nowego o.O) gdzie od 6-stego grudnia słuch o niej zaginął. Pisałem do w/w firmy przez ich formularz kontaktowy bo podobno odpowiadają na FSZYSTKIE pytania, ale nie moje :( ktoś już dostał od nich paczkę? kojarzy tę firmę? podobno dostarczają paczkę do kiosku ruchu...

#zakupyzchin #aliexpress #mymesst.pl
  • 72
Podpinam się.Nie będe opisywał swojego przypadku bo jest identyczny jak wasze. 5 grudnia dostałem info na maila od firmy mymeest i do dnia dzisiejszego paczki nie widać.Próbowałem wszystkiego i nic.Jest jakiś telefon kontaktowy do tej firmy??
panowie wy dostajecie identyczne maile w tych samych dniach co ja .YARECKY też mam info że 4.12 została nadana z Estonii i ta sama placówka i też 04.01.18 dostałem nowy status taki am jak twój.To jakaś paranoja. bo za 5 dni kończy się termin na ALIe
@qbaadq: No nie gadaj... :(

Napisałem wczoraj do myfrienda opisując całą sytuację moją i waszą. Oto co odpisał dziś:

Sorry, we just contacted the platform to reply. You can use this website and link to check the package. Please wait patiently for a few days. If you have not received the package, we suggest submitting the logistics dispute. Sorry for the inconvenience.

Poland Post http://www.poczta-polska.pl/ (48) 43 842 06 00


Wielkie
@yarecky: Mi Poczta Polska nadała nowy numer przesyłki o czym zostałem poinformowany SMS-em. Jeżeli nie podałeś numeru komórkowego albo majfrend nie umieścił go na przesyłce to nie masz jak sprawdzić. Ja w chwili obecnej mam na e-monitoringu PP dwie paczki.
Jedną z oryginalnym numerem z Estonii której stan ani drgnie.
Drugą nadaną przez MyMeest (który w dodatku ściemnia że tej paczki nigdy nie miał a mail był wynikiem błędu systemu) poprzez
@qbaadq: @yarecky: @matejkoo: @MaciejNEMO: Też dostałem smsa od Pocztexu, paczka powinna jutro/pojutrze być u mnie.

Ale co ciekawe próbowałem się z chińczykiem kontaktować. Twierdzi, że nie wysyłał paczki niczym specjalnym:

Hi friend,I use AliExpress Standard Shipping,which is post air mail,it seems that the parcel already arrived in your country,you can track it in the below link.

Hi,you can contact your local post office directly.because what we ship is
A u mnie przyszedł mail od Meest i tego samego dnia z "śledź paczkę w ruchu" .. dopiero po kilku dniach skojarzyłem (jednocześnie cośtam gdzie indziej zamawiałem, stąd nie od razu) że to może być powiązane .. i wpisy tutaj mnie upewniły .. na razie w "Ruchu": paczka w drodze do punktu ... może dopiero się rozkręcają i z czasem to będzie regularnie działać ...
Nie zamawiam już towaru z chin - od czasu kiedy Meest Polska obsługuje Aliexpress unikam ich jak ognia - UWAGA NA MEEST POLSKA - zamawiasz paczkę do domu a oni wysyłają sobie paczki gdzie chcą do byle jakiego paczkomatu oddalonego o 10 km. UNIKAĆ JAK OGNIA !!!
też ostatnio dostałem jako paczka w ruchu. Od statusu z mymeest wysłano na drugi dzien była do odbioru i wszystko działa. Dzisiaj czekam na kolejną ze statusem Twoja paczka jest w drodze do kiosku RUCHU - mam nadzieje, ze dzis dojdzie.
Właśnie dostałem maila od meest, że paczka zostanie dostarczona do kiosku ruchu, ale w jakiejś innej miejscowości.
Pytanie do tych co już dostali. Czy rzeczywiście pójdzie tam, gdzie piszą w mailu? Czy może być niespodzianka i przyjdzie na mój adres podany z sklepie?
Śledzenie meest pokazuje, że paczka dotarła do magazynu.
Śledzenie poczty polskiej nie zna numeru mojej paczki.
Śledzenie alipaczka pokazuje Hahn Apt Arrival at airport.
Nawet szybko paczka przyszła. Ale wielki szkopuł w tym, że przyszła do innej miejscowości. Pewnie dlatego, że w mojej nie ma punktu 'paczka w ruchu'.
@MGTOWPolska u mnie też wysłali do Ruchu, aczkolwiek zawsze jest też opcja płatnej przesyłki zamiast AliExpress Standard. Chociaż ja akurat zapłaciłem $1 za płatną przesyłkę, a Chińczyk i tak wysłał przez darmowe AliExpress Standard ( )
Firma mymeest to jakaś totalna porażka.
Wysłali mi paczkę do punktu „Paczka w ruchu” uwaga... NIE ISTNIEJĄCEGO JUŻ!!!

Co skutkuje odesłaniem paczki do nadawcy bo nie znaleziono alternatywnego punktu gdzie mogliby dostarczyć.

Pewnie jak znam życie to zejdzie sie aż znowu paczka ruszy w trasę, ciekawe czy teraz sprawdzą czy punkt istnieje.
U mnie ta sama historia. Nie odpowiadają na maile, już kolejną paczkę skierowali do zamkniętego punktu odbioru.
Po poprzednich słuch zaginął.
#mymeest.pl