Wpis z mikrobloga

Komunikacja z Raspberry Pi przez konwerter USB<>UART? Kto z Was próbował takiego rozwiązania? Ku naszemu zaskoczeniu stosunkowo mało osób wie o takiej możliwości (°° Jest to jedna z najpewniejszych metod komunikacji. Wpięcie się przez UART może uratować nas, gdy przykładowo źle skonfigurujemy sieci na malince i stracimy dostęp przez LAN.
Jak korzystać z UART? ( ) Kurs Raspberry Pi – #5 – instalacja/komunikacja przez UART

#elektronika #raspberrypi #forbot #majsterkowanie
Forbot - Komunikacja z Raspberry Pi przez konwerter USB<>UART? Kto z Was próbował tak...

źródło: comment_rOgJ5KUFuontOV0qgj7VINXhge0UnLBW.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@Forbot: to tez zasługa nowych jonder( ͡° ͜ʖ ͡°) linuksa specjalnie pod takie cudenka, trzeba jednak jeszcze trochę poczekać do zadowalających efektów. Chociaż moje narzeknia są nieco nad wyrost zważając na cały postęp technologiczny jak i coraz większe wymagania samych stron internetowych.
  • Odpowiedz
Nie hejtuję ale bardzo elementarne są wasze tutoriale.


@Kryspin013: ciężko, byłoby robić kursy dla początkujących, które nie omawiałyby podstaw ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czego konkretnie brakuje Ci "z pozycji" usera Linuxa?
  • Odpowiedz
@Forbot: Jak już robicie podstawy to np w przypadku uart moglibyście pokazać jak się połączyć przez Linuksa. Ogólnie ja nie mam z tym większego problemu bo jak czegoś nie wiem to sobie wygoogluję ale jak mam znajomych bawiących się rpi to potem się okazuje, że nie są w stanie najmniejszej bzdury pod raspbianem zrobić i wszystko klepią albo rozwiązują na około (żaden z moich znajomych nie wiedział, że w rpi jest port szeregowy a tymbardziej jak go obsłużyć).

Dopisując linuksa do tutoriali:
- trochę byście się wyróżnili boz jakiegoś powodu większość tutków pomija linuksa,
- dwa oferowalibyście większą wiedzę i świadomość userów bo polecenia klepane pod linuksem były dostępne także pod raspberry pi (UART pod linuksem mógłby nauczyć ludzi jednocześnie jak używać serial port pod
  • Odpowiedz
@Kryspin013: teraz rozumiem. Większość osób działa jednak z Windowsa, dlatego skupiamy się na tym systemie. Jeśli ktoś działa na Linuxie, to raczej praca z np. z SSH nie powinna być dla nich obca, więc może się nudzić podczas kursu... W przypadku UART potrzebny jest tylko soft do obsługi komunikacji przez UART, cała reszta instrukcji jest identyczna jak w przypadku Windowsa. Może w przyszłości przygotujemy taki zbiorczy artykuł, w którym pokażemy
  • Odpowiedz
@Forbot:

Większość osób działa jednak z Windowsa,


Jasne zdaję sobie z tego sprawę - nie mam o to do was jakiś pretensji, sugeruję tylko bo jak wspomniałem byście się nawet mocno wyróżniali przy tym. Co do artykułu jak chcecie to mogę nawet pomóc w przyszłości.

Aha jeszcze mam jedną uwagę jak już "hejcę". Całkiem możliwe, że to tylko mój problem, więc jak coś to to zignorujcie, ale przez wasz layout
  • Odpowiedz
@Kryspin013: a co konkretnie Ci przeszkadza oprócz braku responsywności i wersji mobilnej ( ͡° ͜ʖ ͡°)? Ogólnie po lewej treść, po prawej menu - widziałem bardziej zawiłe strony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Forbot: forbor, raspberry pi 3 ver b z tej strony, nie dziala zasilanie po usb, dziala zasilanie po pinie 1 i gnd. Wlacza sie po hdmi test kolorow i koniec. O co mu chodzi? HELP

Chce ominac bezpiecznik ale nie wiem ktory to? Kojarzycie?
  • Odpowiedz
Jeśli ktoś działa na Linuxie, to raczej praca z np. z SSH nie powinna być dla nich obca


@Forbot: czemu zakładasz, że jeśli ktoś korzysta z linuksa to musi być mega hakier hakierujący michauowe serwery a użytkowników windowsa traktujesz jak czteroletnie dzieci którym trzeba wszystko pokazać palcem?
  • Odpowiedz
@pmichallo98: tylko pytanie co da obejście bezpiecznika? Chcesz go obejść i zupełnie uwalić malinkę? To nie taka prosta sprawa doradzić zdalnie, bo nie wiadomo co ją uszkodziło.

@cruc: wydaje mi się, że jak ktoś korzysta z Linuxa, to jest raczej w miarę oswojony z terminalem itd. Więc powinien mieć łatwiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Forbot: no ja tez nie wiem, sprawa wyglada tak ze test kolorow - jest, karta pamieci z noobsem - jest, jak podlaczam do OUT 3V w pin 1 to test kolorow sie wlacza, swieci zielona dioda czerwona nie dziala, na usb zasilanie totalnie zero. Chce jakos zasilic malinke zobaczyc co ją boli
  • Odpowiedz