Wpis z mikrobloga

#pytaniedoeksperta #technologia #pcmasterrace
Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego jest taka bieda na rynku monitorów od wielu lat? Mamy amoledy wielkości dłoni o wielkości 5-6 cali i dużych rozdzielczościach od bardzo dawna. Mamy też ogromne oledy 4k od paru lat. W czym jest problem, żeby zrobić porządny monitor 4k oled? Dell coś pokazał, ale wycofał. Jeśli nie oled to może jakaś inna technologia, która wyświtli 10bitową paletę, ma 100hz i poniżej 4ms i nie będzie żadnych brzydkich smug, będą dobre kąty widzenia.
Karty graficzne poszły do przodu, 4k to już norma (Titan V #!$%@? ;) ). Przepustowość DP też na to pozwala, nie wspominając już o tym, że można spokojnie wykorzystać i wprowadzić wreszcie TB3. Gdzie jest przeszkoda? Co jest problemem?
  • 7
@LuckyLuq: Magazyny pełne części i monitorów wykonanych "na zapas" w przestarzałych już technologiach.
To się musi sprzedać więc... pchają to jeszcze. Czasem tylko dorzuci się jakiś mały element i nazwie superduperhiperbajer tryb dla graczy... Albo rameczkę zwęzi.
Podobnie z kartami graficznymi - producenci mają 2-3 generacje do przodu karty już przygotowane ale obecne rozwiązania muszą się zamortyzować.
Akurat to znam z praktyki :)
@LuckyLuq: łatwiej sprzedać ekran w telefonie( które wymieniamy co dwa-3 lata) niż monitor. Wydaje mi się też że sprzedaż laptopów wzrasta a stacjonarek spada. Nie mogę zaleźć danych/statystyk może jakiś ekspert by sie wypowiedział, bo zainteresował mnie temat.
@YogiYogi: To akurat jest oczywiste, że mają na kilka generacji do przodu, przykład i9 i 18 rdzeni jest na to najlepszym dowodem. Gdyby nie AMD to intel by nam pokazał takiego potworka za 5 lat :)
Wszystko idzie do przodu jeśli chodzi o hardware, a #!$%@? monitory wciąż są produkowane. Jedynie Dell coś tam próbuje zamieszać, przykład monitora 8k najlepiej o tym świadczy. A reszta śpi.
Marzy mi się duży oled
@LuckyLuq: Wydaje mi się że bardzo niedocenionym rodzajem monitorów są te zagięte bardzo spłaszczone o szerokim kącie widzenia, wyszły gdzieś w okolicach debiutu VR i coś tam zwojowały bo gdzieś tam się je widuje ale jednak mimo to nie są zbyt popularne...

Jeśli czegoś miał bym oczekiwać na rynku monitorów to raczej tego typu monitora OLED z odświeżaniem 144hz bez udziwnień typu 4k którego połowy i tak nigdy nie zobaczę a
@pepkodziobak: Nie trzeba eksperta, to widać po sprzedażach. A wiele osób w ogóle przestaje używać komputerów jakichkolwiek, bo wszystko co im potrzebne do szczęścia mają w super mocnych smartfonach.
ALE z drugiej strony co roku się mówi o tym, że rynek gier rośnie bardzo szybko, więc i zapotrzebowanie będzie coraz większe. Nvidia kwitnie, nie ma absolutnie żadnej konkurencji na rynku nowych technologii (GP, Tesla, Quadro) Dzięki czemu tak się dzieje? Dzięki
eśli czegoś miał bym oczekiwać na rynku monitorów to raczej tego typu monitora OLED z odświeżaniem 144hz bez udziwnień typu 4k


@leon0xxx: No to się zawiedziesz, bo oled ma sens tylko przy dużych rozdzielczościach.

te zagięte bardzo spłaszczone o szerokim kącie widzenia,


@leon0xxx: Też mi się bardzo podobają, mają mnóstwo zalet. Ale to wciąż ten sam stary IPS, który znamy od wielu lat.