Wpis z mikrobloga

@goracejajko: TOP10 mam dość luźne:
1. Summoner Wars
2. Pathfinder Adventure Card Game
3. Eldritch Horror
4. Blood Rage
5. New Angeles
6. Cyklady
7. Terraformacja Marsa
8. T'zolkin: Kalendarz Majów
9. Epic Card Game
10. Świat Dysku: Ankh-Morpork
Pewnie niebawem ostatnie dwie pozycje zostaną zastąpione przez Gloomhaven oraz Android Netrunner.
@rzeznikmocy: Trzyma się wysoko, ale decydujące znaczenie ma sympatia do twórczości Pratchetta :) Nie powiem, że nie mam Rosenberga na półce, ale zasadniczo mam uczulenie na wszelkie niemieckie euro wyglądające jak pół dupy zza krzaka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jednobrewy: Również lubię Pratchetta ale gra weszła mi na 2-3 partie i nie chcę tego więcej. Co do grafik gier Rosenberga to te najgorsze nadal wyglądają lepiej niż Gloomhaven, które zajmuje teraz zaszczytne drugie miejsce w rankingu BGG a niedługo pewnie i pierwsze :)
@rzeznikmocy: Bez przesady, kolorystykę Rosenberga to można w przedszkolu stosować :D Gloomhaven może nie jest najpiękniejsze na świecie, ale przyzwoity poziom trzyma. No niech będzie, że Patchwork jest nawet ładny ;)
Co powiecie o mojej liście? :)
Kolejność może się zmieniać w zależności od ekipy i typu imprezy. (Sporo dobrych tytułów nie grałem więc siłą rzeczy nie umieszczam na liście.)

1. Battlestar Galactica
2. Gra o Tron
3. Agenci Molocha
4. Cyklady
5. Potwory w Tokio
6. Siedem Cudów
7. Eldritch Horror
8. XCOM
9. Doble
10. Jungle Speed
@goracejajko Trudno porównywać eurosuchara z imprezówką w czasie rzeczywistym, to inne typy rozgrywki, a więc wypiszę intuicyjnie, bez miejsc:

Neuroshima Hex, Ewolucja: pochodzenie gatunków, Dolina Kupców 1 + 2, Królestwo w budowie, Szalone Zegarki, Avalon, Rój, GOSU, Coup,.

O dziwo nie wymieniłem ani jednego eurosychara, co z jednej strony mnie zastanawia bo lubię też takie gry, a z drugiej to zrozumiałe bo w gry z półki next step łatwiej zagrać ergo gram
@Nie_umre_za_ciebie suchar z pewnością, tematyka jest doklejana, ale nie euro, w klasycznym euro wymieniasz zasoby na inne zasoby by z trzecimi zasobami pozyskać czwarte, KwB to area control bez mechanizmów charakterystycznych dla eurogier