Wpis z mikrobloga

#krakow #pociagi #zkm #mpk #krakowlobzow #krakowbusinesspark #pkplobzow

Chciałabym kupić taki zintegrowany bilet na pociągi, autobusy, tramwaje. Czy muszę wyrabiać wtedy kartę mpk czy to jest w formie papierowej? Muszę do tej karty zapodać zdjęcie? Ile trwa wyrobienie?

I co z pociągami na trasie Łobzów - Business Park? Widzę, że tam jedna strona rozwalona, remontowana, to zamiast tego autobusy na razie jeżdżą w jedną stronę?
  • 36
  • Odpowiedz
Czy muszę wyrabiać wtedy kartę mpk czy to jest w formie papierowej?


@maginalia: w formie karty iMKA możesz to mieć lub nawet na aplikacji iMKA sam sobie to ogranąć

Muszę do tej karty zapodać zdjęcie?


tu i tu tak

Ile trwa wyrobienie?


apka lub karta to pare minut

I co z pociągami na trasie Łobzów - Business Park?

i jeszcze jakie rodzaje pociągów to obsługuje?


leniu, przecież to możesz sobie sam
  • Odpowiedz
@Andczej: nie jestem leniem, tylko ja nie ogarniam jazdy pociągami, nigdy do tej pory nie jeździłam. Gapiłam się na te tablice i nic nie wiem. Szukałam w internecie to mi różne rzeczy powyskakiwały. PR to to Pol Regio tak? Czyli tą kartę iMKA mogę wyrobić w punkcie obsługi klienta np. na Głównym?

@atoic: dzięki.
  • Odpowiedz
@Andczej: dzięki, ja zupełnie nie ogarniam podróży pociągiem. A jak chcę na lini BussinesPark-Główny to ta sama cena wyjdzie nie? Mogę później tą kartę doładowywać przez internet? I gdzie znajdę rozkład na ten pociąg, bo tak jak wybieram to wyskakują mi konkretne godziny, a ja bym chciała rozpiskę, wszystkie godziny o których jeździ?
  • Odpowiedz
A jak chcę na lini BussinesPark-Główny to ta sama cena wyjdzie nie?


@maginalia: raczej tak

Mogę później tą kartę doładowywać przez internet?


tak

I gdzie znajdę rozkład na ten pociąg, bo tak jak wybieram to wyskakują mi konkretne godziny, a ja bym chciała rozpiskę, wszystkie godziny o których jeździ?


na stronie przewoźnika lub rozklad-pkp.pl lub w różnych aplikacjach z rozkładami
  • Odpowiedz
no przecież jest tam punkt sprzedaży biletów kolejowych, to nie mogę tam tego wyrobić?


@maginalia: nie nie możesz

SKA?


szybka kolej aglomeracyjna, ale nią nie dojedziesz na Bussines park

A jakąś konkretną apkę polecisz?


koleo, iMKA, bilkom, mój pociąg
  • Odpowiedz
@Andczej: ale karty fizycznej nie otrzymam przez apkę? Chcę mieć realną kartę, bo moja bateria w telefonie słabo trzyma, a nie chce się stresować każdą podróżą, że akurat telefon padł, zapomniałam kabla i biletu nie pokażę.
  • Odpowiedz
Widzę, że tam jedna strona rozwalona, remontowana, to zamiast tego autobusy na razie jeżdżą w jedną stronę?


@maginalia: jest remont, czasem jadą normalne pociągi, a czasem busy. Ja lubię sprawdzać rozkład na koleo.pl bo tam jest wszystko ładnie opisane. Jeżdżą też MPK podmiejskie z Bronowic Małych, a jeżeli pracujesz w firmie, której nazwa zaczyna się na U ( ͡° ͜ʖ ͡°) to od poniedziałku będzie jeździł bus
  • Odpowiedz