Wpis z mikrobloga

mirko, podzielcie się swoją opinią.
ostatnio żywo zainteresowałam się wykładami Jordana Petersona. wiele z tego o czym mówi jest mi bliskie, kilkukrotnie zmusił mnie również, by rozważyć na nowo i "sformatować" pewne swoje poglądy (trudną do przełknięcia pigułą był np. pojazd po postmodernizmie, którego przedstawicielem jest ukochany K.Vonnegut).
innymi słowy, jestem pod urokiem pana profesora. wczoraj jednak trafiłam na kanał Millennial Woes, który twierdzi, że Peterson to tchórz i naiwniak. co wy o tym sądzicie? #jordanpeterson #4konserwy
thymotka - mirko, podzielcie się swoją opinią.
ostatnio żywo zainteresowałam się wyk...
  • 8
  • Odpowiedz
  • 7
@thymotka gość płacze że JBP po prostu nie miał czasu mu odpisać. Cóż, jeśli ktoś śledzi to co robi to wie, że on pracuje 24/7, ciągle gdzieś udziela wywiadów, robi wykłady, przygotowywuje się do nich czy odpowiada na q&a itp.

Generalnie strasznie rozwleczone narzekanie, prędzej by coś z tego było jakby faktycznie z nim pogadał a nie robił placzliwy filmik by zwrócić jego uwagę.
  • Odpowiedz
(trudną do przełknięcia pigułą był np. pojazd po postmodernizmie, którego przedstawicielem jest ukochany K.Vonnegut).


@thymotka: Czy w którymś nagraniu Peterson mówi bezpośrednio o Vonnegucie?
  • Odpowiedz
TL:DR
Chciałem do tego podejść rzetelnie i nie traktować JP jako oświeconego, nie wiem czy mi się udało, ale chyba jednak podsumowanie @sorek jest wystarczające i lepsze - bo krótsze.

@thymotka: nie wiem o jakiej dziennikarce mowa na początku filmu i nie jestem w stanie zweryfikować czy Peterson faktycznie odmówił jej udziału.
Potem ciągnie temat, o tym że JP nie chce debatować z nacjonalistami, tego też nie potrafię zweryfikować i raczej skłaniałbym się ku
  • Odpowiedz
@sorek @Gumaa: Macie słuszność chłopaki. Obejrzałam kilka innych filmików MW i wychodzi, ze to jakis naziol,
w kółko mówi coś o "our people" i zdaje się, że jest za segregacja rasową. Nie dziwota, że Peterson go zbył.

@TAKATAKATAKATAKATAKATAKATAKATAKA: Prawdę mówiąc nigdy nie szukałam powiązań Vonnegut-Peterson... A tu taka niespodzianka! ( ͡º ͜ʖ͡º)
thymotka - @sorek @Gumaa: Macie słuszność chłopaki. Obejrzałam kilka innych filmików ...
  • Odpowiedz