Wpis z mikrobloga

znaleźć pady po dwóch stronach ścieżki i połączyć je cienkim przewodem


@6502: ta.. tylko że musi mieć mega precyzyjną lutownicę żeby nie zje&ać płytki... a lakierem pomaluje bez problemu... jak mu drżą ręce od wódy, to może naklejać taśmę klejącą/izolację, żeby ścieżka była prosta.
Generalnie zastosowanie lakieru = zero możliwości uszkodzenia reszty płytki... lutowanie czegokolwiek na takiej płytce, katastrofa prawie pewna (bo kolega nie ma doświadczenia z elektroniką... tak wnioskuję bo
@pacuja: @RobertKowalski: @Pan_Slon: To jest SSD na SATA. Na pytanie dlaczego się przepaliła nie umiem mądrze odpowiedzieć. Podłączyłem wszystko, odpalam, zaczyna się fajczyć.

Później ten sam zestaw (łącznie z zasilaczem) podłączyłem pod drugą płytę główną (ten sam model) i wszystko działa jak należy. Nie wiem co się tam zadziało i na ile prawdopodobne jest, że płyta była jakaś trefna. Na szczęście nie spaliło nic innego tylko dysk, więc problem
@Pan_Slon: Umiesz to jakoś tak luźno wycenić? Bo w sumie Crucial 256 GB to nie jest w tej chwili jakaś górna półka i może w ogóle się nie opłaca ruszać.
@Pan_Slon: To tak myślałem, że niezbyt mi się opłaca. Nowy, wrzucony na firmę, będzie co prawda droższy, ale też nie pali mi się na tyle, żeby na niego łożyć kasę. Spróbuję sam to zrobić, a jak nie wyjdzie trudno. Ale dzięki wielkie za wycenę.