Wpis z mikrobloga

#cssbuy, pośrednik w zakupach z chińskich sklepów np. #taobao #1688 #tmall #jd #mi #handu zorganizował promocję, podczas której można zamawiać produkty z Chin bez dodatkowej prowizji. Płacimy tylko za produkt i koszty wysyłki do ich magazynu oraz do Polski.

Serwis oferuje dwie istotne usługi: konsolidacje, czyli możemy zamawiać z wielu sklepów, od wielu sprzedawców a oni to połączą w jedną paczkę, oraz adres prywatny w Chinach, czyli można zamawiać w jakimkolwiek sklepie z wysyłkę na podany w serwisie swój prywatny adres.

Promocja dotyczy zamówień złożonych przez ich nową aplikację i trwa do końca lutego 2018.
Link do rejestracji nowego konta


Aplikacja na Android oraz na iOS. Aplikacja ma wbudowane szukanie po obrazku, więc znajomość Chińskiego nie jest wymagana, ale przed wybraniem sprzedawcy warto oferty prześwietlić translatorem.

Na stronie znajduje się również kalkulator do obliczenia estymowanych kosztów każdego zakupu.


Zawołam również bojówki #aliexpress #banggood #gearbest bo może chcecie robić zakupy u źródła ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cssbuy jest znane i popularne m.in. na #reddit. Pomagają tam na przykład z importem #!$%@? podróbek butów. Niestety w okresie świątecznym nie wyrabiają się i spada na nich fala hejtu, więc bądźcie cierpliwi (ʘʘ)
  • 25
czy w jakiś sposób pomaga nam to uniknąć opłat celnych?

@plonez80:
@Wychwalany:
problem w tym, że szansa, że malutka paczka przejdzie Urząd Celny jest większa niż dla wielkiej (skonsolidowanej) paki - a jak Urzędowi Celnemu się nie spodoba, to będą chcieli faktury i dowody w postaci przelewów bankowych, że taka transakcja miała miejsce.
@Kocury: @plonez80: na chińskojęzycznych portalach jest często dużo taniej niż na aliexpress, więc ewentualne podatki są znikome. Druga sprawa, że na chińskojęzycznych portalach jest dużo więcej towaru niż na aliexpress. Oczywiście nie bazuję tu na najbardziej znanych markach.

korzystałeś z basetao?


@matiwoj11: nie, większość zamówień ogarnia mi znajomy chińczyk
na chińskojęzycznych portalach jest często dużo taniej niż na aliexpress, więc ewentualne podatki są znikome.


@Wychwalany: a mają taki system ochrony kupującego jak Ali? Podaj przykłady, spojrzę :)

Coś za coś. Wolę jednak ochronę kupującego.