Wpis z mikrobloga

Bitcoin rosnie i inne krypto tez? "no wiesz, ludzie widza ze bitcoin rosnie to kupuja tez inne i wszystko rosnie". Bitcoin rosnie reszta leci w dol "no wiesz, kapital ucieka na bitcoina" a idz Pan w c....z tymi "specjalistami". Krypto nie idzie przewidziec, ani nic. Jak lisk pojdzie do 150zl, tez bede specjalista i bede mowil "ja to znafca kestem, widzicie?" ale jak spadnie do 1zl, to sie nie bede oddzywac ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kryptowaluty #heheszki
  • 5
@BigBlackSausage: kilka razy siadałem do tematu, ale powiem szczerze nie mam pojęcia o co chodzi w bitcoinie. kopanie, transakcje, giełdy totalne wtf... Jak to się kopie, jak to się liczy, czym się różni kopanie od drukowania hajsu (poza tym, że potrzeba większych zasobów na kopanie) tak serio pytam, więc jaki ktoś wyjaśni w kiku zdaniach to poczęstuje plusem( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kopanie sie skonczy i nie bedzie szlo stworzyc go wiecej (mowa o bitcoinie) wiec nie mozna porownac do drukowania pieniedzy, chociaz wartosc taka sama - umowna. Ciekawe co by bylo gdybysmy wrocili do parytetu srebrna w stosunku do bitcoina ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@mysz0n: Tak pobieżnie to kopanie to sposób na zabezpieczenie sieci, minerzy weryfikują poprawność transakcji. Niby to trochę jak drukowanie hajsu ale trudność rośnie, bitków nie będzie można wykopać więcej niż pewna z góry określona wartość (21m o ile pamiętam teraz), a kiedy ostatni bitek zostanie wykopany, minerzy przerzucą się na samą weryfikacje bloków i będą nadal zarabiać na fee.