Wpis z mikrobloga

mirki, zamawiał ktoś z was #zegarek bezpośrednio ze stanów od #mvmt ? zamówiłem, zapłaciłem (cena zegarka wyszła gdzieś 400zł), dzisiaj dzwoni kurier, że ma paczkę ale trzeba zapłacić ponad 600zł. wtf? rozumiem jakby vat doliczyli (nie podlega opłacie celnej bo paczka poniżej 150 euro), to by było jakieś 100zł do dopłaty, ale 600?
  • 11
@anagaro:

płaciłem za zegarek przez neta, pewnie paczka płatna przy odbiorze jest droższa albo ma prowizje.


przecież napisałem, że za niego zapłaciłem przy składaniu zamówienia

Będziesz miał napisane za co płacisz.


gdzie będę miał napisane? kurier twierdzi, że nie ma nic napisane, tylko kwota do zapłaty. paczki nawet na oczy nie widziałem, bo powiedziałem mu, że jej nie przyjmę.
Dzwoniłem jeszcze raz do kuriera, dzwoniłem do centrali i nikt nie wie za co jest ta opłata. Mvmt twierdzi, że to są opłaty celne i podatek. Na mój gust wysłali paczkę za pobraniem. Zegarek kosztował jednak 500zł (nie tak jak wcześniej podałem 400), vat powinien wyjść jakieś 115zł, więc całkowita kwota ponad 600zł by się zgadzała.
Ja mam taką samą sytuację. Zegarek kosztował 500,42 zł, kurier zażyczył sobie 695,83 zł. Kurier na skanerze mi wyświetlił cashservice jako pobranie, nikt nie wie za co. Dzwoniłam do GLS (paczki nie odebrałam i niby wraca do nadawcy) i nic nie chcą wyjaśnić z GLS niemieckim (który tę paczkę przejął w Europie), a mógłby mieć wyliczenie tej kwoty albo list przewizowy. Czekam na maila z odpowiedzią od mvmt, bo już im zasugerowałam