Wpis z mikrobloga

Mircy spod #instrumenty #instrumentyklawiszowe #pianino #keyboard #muzykaelektroniczna #produkcjamuzyki #tworzeniemuzyki #vst i nie wiem co jeszcze :P

Mam problem z podłączeniem keyboardu Yamaha PSR-320. łączę go z kompem przez interfejs midi E-mu 1x1 (Yamaha>E-mu>DAW). Sprawa wygląda tak, że przez chwilę gra dobrze, a po chwili klawisze same z siebie zaczynają grać losowo, zacinać się, łapać 'freezy', pomimo iż tych klawiszy nie wciskam. Interfejs midi jest sprawny, testowałem z inną klawiaturką midi Akai. Keyboard dobrze przyjmuje sygnały midi z DAW - odtwarzałem na nim jakieś piosenki w formacie MIDI, np. 'Don't speak' No Doubt i keyboard grał to poprawnie, działały też napisane przeze mnie partie pianina :P. Ustawienie 'Local' w keyboardzie jest na OFF.

http://picosong.com/btfu/ Tutaj próbka brzmieniowa problemu. Naciskałem tylko pierwszy dźwięk przez cały czas, po chwili wszystko zaczęło wariować i keyboard zaczął grać raz to jakiś bardzo wysoki dźwięk, raz go grał głośno, raz cicho, pozniej zajebiscie głośno, po chwili w ogóle nic nie grał itd.
  • 6
@hokus_pokus: z zasilaczami czasem tak jest, że jak dają za słaby prąd, działa jedna funkcja, a inna wariuje. W samochodzie jak miałem za słaby akumulator, wszystko działało, tylko wspomaganie kierownicy czasem nie odpalało. U kumpla przez zbyt słaby zasilacz nie działał modem - czy raczej działał, wszystkie kontrolki się świeciły, ale internet zrywało po paru minutach. Co tam konkretnie jest od strony technicznej, to musiałbym mieć przed oczami pełen schemat tego