Wpis z mikrobloga

Zleciłem ostatnio ładunek PL-DE trasa 700 km, 20 palet na solówkę. Kasę wydaje mi się, że zaproponowałem uczciwą bo 800€. Termin załadunku ustalony 2 tygodnie wcześniej na FIX. Auto zajeżdża na załadunek na 7.00 rano a towaru brak. Załadowali go po godzinie 17.00. Sam zaproponowałem, żeby przewoźnik policzył sobie postojowe, zaproponował 200€. Dostał 200€. Po czym na transie pisał,

dziekuje rowniez za dobre podejscie do sprawy, bardzo malo takich ludzi jak pan


Dziś przychodzi od niego faktura i cmr, patrzę kwota netto 800€. Dzwonię do niego i mówię, że tego 200€ nie dopisał. Na początku nie mógł połapać o co chodzi, myślał że dzwonię że ta dopłata za postojowe mu się nie należy.
Dopiero jak powiedziałem, żeby spojrzał na swoją kopię to zrozumiał swój błąd. Nie wiem czy rzeczywiście jest taka skala, ale powiedział, że 98 na 100 by się nie przyznało.

#bekaztransa #czujedobrzeczlowiek
  • 19
@haxxx: e tam miałem jeszcze lepiej. Klient dynamicznie zmienił miesce rozładunku o 200km, poprosiłem przewoźnika żeby sobie dopisał 300 euro i wszystko gra. Po czasie dostaja fv oczwyiście bez dopisanych 300 euro.

Dzwonie do tego przewoźnika i pytam : Czy jest Pan dobrym człowiekiem, na co on mi odpowiedział że tak ale dzisiaj jest piątek i go wszsytko #!$%@? ;D Odpowiedziałem mu że jak jest dobrym człowiekiem to i ja tez
@wykop1986: Nie rozumiem. Gdzie napisałem, że to jechało na "solo"? Przewoźnik podstawił auto typu solówka, ładunek zajął mu całą ładownię. Równie dobrze mógł podstawić naczepę 13,6 i jechać wtedy z tymi 8 metrami ładunku jako FTL :)

@peszmerd: Załadowca sam sobie wymyślił i sam sobie ustalił załadunek. Zobacz do amazona jeżdżą też zwykłe palety a też zawsze jest fix. I żaden statek nie odpływa :)
@haxxx: ogromny szacunek. sama mam tylko solówki i nigdy nie spotkałam się ani z tak wysoką stawką, ani z zapłatą postojowego (!), ani z tak uczciwym podejściem do przewoźnika. poważnie. ogromny szacun.