Wpis z mikrobloga

@RobaxX: nam sobie naklejasz, czy kupujesz dedykowane kapsle?
@Nemrod: Też właśnie tak obmyśliłem, pierwsza warka czerwony, drugi srebrny itd., póki co nie ma innej opcji.
@kto3: przecież to duma piwowara ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Logo bym sobie zrobił, zawsze zapachnie profeską jak poleję. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@red7000: No tak jak pisze RobaxX - z etykietami jest problem. Albo zwykłe kartki z drukarki i klej do papieru - łatwo zmyć, ale nie wygląda dobrze, albo jakieś naklejki, których potem nie da się domyć. Miałem takie białe papierowe mini naklejki, tylko do wpisania stylu i daty i nawet one ciężko schodziły.
Kiedyś oznaczałem piwa odpowiednim kolorem kapsla. Od jakiegoś czasu robię etykiety, ponieważ i tak większość piwa rozdaję znajomym niż sam wypijam. Jeżeli nie mam jakiegoś wybitnego pomysłu, to biorę gotowy szablon z canvy: https://www.canva.com/templates/labels/beer/

Klejenie jest proste: albo na mleko i wtedy odchodzi idealnie pod wodą, ale może się ciapać, albo ja używam kleju polimerowego - wystarczy posmarować kilka delikatnych pasków na etykiecie (nie za dużo żeby nie przebijało), a potem odchodzi
@red7000: Mam etykiety, mam kapsle, mam logo. Wszystko zrobione właśnie w Illustratorze. Stworzenie nowej etykiety zajmuje mi 5 minut bo robię z gotowych wektorów. Etykiety drukuje na zwykłym papierze atramentem, naklejam na klej w sztyfcie. Butelki do piwnicy wsadzam tylko z numerkiem na kapslu, dopiero przed sprezentowaniem etykietkuję. Dużo roboty przy tym nie ma, a efekt "Wow" jest ;)
Pobierz Peter_Mountain - @red7000: Mam etykiety, mam kapsle, mam logo. Wszystko zrobione właś...
źródło: comment_sxpwimnRMwF6qjOc0stNbn9Ehyupg0B8.jpg
@red7000 ja mam fajnie bo pracuje w branzy i #!$%@? etykietki na potege XD format a7, na jednej kartce a4 wchodzi 8 etykiet, potem je wycinam, kleje na mleko (polecam) i gra gitara. na kazdej etykiecie styl piwa i rozpiska skladu. jakbym mniej warzyl to bawilbym sie jeszcze typografia, to daje fajne pole do popisu