Wpis z mikrobloga

Mirki, gram Rzepą 1730 rok, już commonblob. Chcę się wbijać w Cesarstwo, ale jako cesarz. Zwasalizowałem już dwóch elektorów. Moje pytania:
- jak przebiega głosowanie na cesarza, gdy przykładowo mam za sobą 3 elektorów, a dwa pozostałem kraje po dwóch. Wygrywam, czy tamci czterej co na mnie nie głosowali oddają głos wedle kolejki punktów na cesarza?
- czy jak zostanę cesarzem, ale nie będę członkiem cesarstwa z racji wielkości, to czy mogę dodawać prowincje do cesarstwa? Czy w ten sposób nabiję sobie pełno punktów autorytetu do reform?
#eu4
  • 2
  • Odpowiedz
- jak przebiega głosowanie na cesarza, gdy przykładowo mam za sobą 3 elektorów, a dwa pozostałem kraje po dwóch. Wygrywam, czy tamci czterej co na mnie nie głosowali oddają głos wedle kolejki punktów na cesarza?


@Egribikaver: Zwykła większość, remisy rozstrzygane na korzyść bieżącego cesarza, jeśli nikt z remisujących nie jest cesarzem remisy rozstrzyga bieżący prestiż.

- czy jak zostanę cesarzem, ale nie będę członkiem cesarstwa z racji wielkości, to czy mogę
  • Odpowiedz