Wpis z mikrobloga

Jakaś stara menda o takim samym imieniu i nazwisku jak ja (tylko że rocznik 48 ) podała losowy e-mail aby założyć konto w orange finanse bo dostała za to rabat parę zł na abonament. No i trafiło na mój adres. Orange se nabija statystki na dziadkach że wow patrzcie ile kont otworzyliśmy, a dziadek tak bardzo wniebowzięty bo dostał niby rabat, a konto darmowe. Ale ja teraz dostaję regularny atak spamu na skrzynkę + zalew informacji na temat tego człowieka. Znam jego adres, pesel, imiona, i inne dane xD Orange odpowiada na co trzeci e-mail z reklamacją i trwa to już prawie 2 tygodnie i stanęło na tym, że ewentualnie usuną mój adres z bazy danych jak tamten facet da taką dyspozycję. A Ty człowieku nic nie możesz zrobić.
#kafka #oszukujo #orangecwel #orange
  • 11
@denat666: ja dostawałem przez jakiś czas na maila wyciągi z banku pocztowego gościa o takim samym imieniu i nazwisku :)
oczywiście bank nie chciał przestać wysyłać mi jego wyciągów... bo... Pan poda PESEL bez PESELU nie możemy nic zrobić :>
raz jego żona do mnie napisała żebym jej coś wydrukował, też przez pomyłkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@denat666: Jeśli otrzymujesz korespondencje kierowaną do innej osoby oznacza to, ze nasz klient ma podany błędny adres w systemie banku, a my nie mamy wpływu na to jakie dane podają klienci oraz czy je aktualizują. Jeśli zgłosiłeś otrzymanie takiej korespondencji do naszego banku to na jej podstawie spróbujemy ustalić klienta i się z nim skontaktujemy i poinformujemy o konieczności aktualizacji swoich danych.
@OrangeEkspert: to ja wam raczej proponuję, żebyście zamiast od razu wysyłać komplet danych osobowych na podany przez klienta mail najpierw autoryzowali ten adres tj. wysłać zapytanie w stylu "dziękujemy za skorzystanie z naszej oferty, aby potwierdzić swój adres kliknij link". To po pierwsze.

Po drugie wciskanie ludziom produktów typu darmowe konto z którego nigdy nie będą korzystali ale z tego tytułu dostana jakiś rabat po to aby sztucznie nabić statystyki przedsiębiorstwa
@OrangeEkspert: od 3 tygodni moja skrzynka jest zalewana przez wasz spam z dopiskiem "wyraziłeś zgodę na wysyłkę treści marketingowych", żadne reklamacje nic nie pomaga. Czy na prawdę musi interweniować uokik, bo macie na wszystko #!$%@? oszusty?