Wpis z mikrobloga

@RonPaul: moze kwestia ustawien, ale w VSCode podpowiadanie kodu praktycznie mi nie dziala, przechodzenie do definicji funkcji, znajdywanie usages itd. xD Pewnie musze jakies wtyczki typowo pod Go ogarnac
  • Odpowiedz
@RonPaul: dzieki, sprawdze :D to jeszcze najchetniej bym ogarnal prace na plikach na zdalnym serwerze na SSH. W tym momencie warunki mam takie, ze na kompie mam Windowsa, a cale srodowisko deweloperskie mam na VPSie z Linuxem.

Z Goglandem radzilem sobie tak, ze mam osobny program, ktory montuje mi tego VPSa jako partycje na moim kompie, i w Goglandzie pracuje na tym jak na plikach lokalnych, natomiast synchronizacja tego z serwerem
  • Odpowiedz
@kontra: w sumie takie rozwiązanie także by mnie interesowało... Ja z kolei na maku, ale głównie używam dockera. A tak to bym sobie pracował na moim domowym dosyć mocnym serwerze.
Co do wtyczki jeszcze - to jest jedyna jakiej potrzebujesz do Go. Nawet nic nie trzeba w ustawieniach VS Code wpisywać, wszystko out-of-the-box. A, no i debugger (delve) działa! Chociaż używałem może z jeden raz... :P
  • Odpowiedz
kuzwa, juz mam to zainstalowane, bo kiedys probowalem sobie tego VSCode skonfigurowac xD


@kontra: kurde xD a GOPATH masz ustawione? Ew. spróbuj cmd(ctrl)+shift+P i wpisz Go: Install/Update tools
  • Odpowiedz