Wpis z mikrobloga

Mircy, 11.11 zamówiłem drukarkę, ooo tę - https://goo.gl/9oLH5j - z wysyłką, tak jak w opisie DHL. Pani Chińczyk po tygodniu dodała nr trackingowy, który przez kolejne dwa tygodnie był niewyszukiwalny. 30.11 pojawił się w końcu w systemie, ale do dzisiaj oprócz tego nic się nie zmieniło. W sobotę mija termin gwarantowanej dostawy (ustalony przez sprzedajacego na 23 dni) i nic nie wskazuje na to, żeby do tego czasu paczka dotarła. Czy w związku z tym mogę zażądać od sprzedającego częściowego zwrotu z tytułu niedotrzymania umowy? #alipaczka #aliexpress
  • 5
@gileski: jesli tracking potwierdza ze paczka jest do ciebie w drodze to napisz do sprzedawcy zeby wydluzyl okres ochrony.
w przeciwnym wypadku otworz spor w piatek nie o czesciowy ale o calkowity refund poniewaz towaru nie otrzymales.
@godoto: trochę mi sumienie nie pozwala, ale wkurzyłem się za mydlenie oczu, więc chce dać chociaż pstryczka.

@blantek: a mogę po prostu wcześniej otworzyć ten spór o częściowy refund? czy jak czas minie to i tak będzie się rozchodziło z pełny?
@gileski: nie otwieraj sporu poki sprawa nie jest zakonczona.
albo otwierasz przed dotarciem paczki full refund bo nie doszlo
albo po dotarciu czesciowy bo doszlo za pozno
albo po dotarciu full bo doszlo zepsute

to co chcesz zrobic to bardzo zly pomysl, bo co ci po 20% refundzie jesli drukarki nigdy nie zobaczysz