Wpis z mikrobloga

Wiecie lub nie, w Estonii można za chyba 100 euro uzyskać e-obywatelstwo. I założyć sobie konto w ich banku, prowadzić tam firmę i płacić podatki. Interesował się ktoś z was jak się to ma do #bitcoin ? Może by się opłacało tam przenieść i tam płacić?
  • 31
  • Odpowiedz
@WeselnyGiermek00 sorry, źle załączyłem, miał być @zakola

Chodzioo mi tu o rady jak się nie dać US. Ja akurat mieszkam w kraju z 0 procent dochodowego i 0 procent innych podatków, ale jestem obywatelem Polski, do tego zarabiam sporo i prowadzę firmy, które zarabiają miliony i nie było łatwo udowodnić US, że rezydencje podatkowa mam tutaj mimo, że mieszkam tu od ponad dekady na stałe i z rodziną. Wystarczy, że
  • Odpowiedz
i nie było łatwo udowodnić US, że rezydencje podatkowa mam tutaj mimo, że mieszkam tu od ponad dekady na stałe i z rodziną.


@blinxdxb: to ja wiem dlatego poprostu #!$%@?łbym to i wysłał kasę do Panamy bez ceregieli : )

PS: a w Polsce nic bym nie kupil i nie rejestrował dla świetego spokoju
  • Odpowiedz
@zakola nie mam mieszkania, doszło do tego, że nie mam nic, nawet meldunku, bo pan Komorowski przyjechał i zmienił ustawę o unikaniu podwójnego opodatkowania w taki sposób, że daje niejasne interpretacje (dopisał, że trzeba być obywatelem kraju, w którym obywatelstwa się nie da mieć). Koniec końców wydałem kilkanaście k na opinie radców podatkowych i mam spokój.

@WeselnyGiermek00 a potem wyciek papierów jak ostatnio i problemik. Są lepsze opcje :)
  • Odpowiedz
a potem wyciek papierów jak ostatnio i problemik.


@blinxdxb: nie wiem czy mają problemik, bo ktoś musi oryginalność tych papierów potwierdzić jeśli jakiś kraj ma dobrą politykę tajemnicy bankowej to im polskie instytucje mogą skoczyć.To że Cię somsiad wciagnie tam na listę nie oznacza ze masz tam pieniądze.
Z USA to sobie pewnie nie pograją długo ale z Polską to można w hooja lecieć.
  • Odpowiedz
@WeselnyGiermek00 Przecież wiarygodność tych papierów została potwierdzona kolego. To nie była lista tylko pełna historia. Chowales się pod kamieniem ostatnio? Poszukaj Panama Papers. Co do opcji, trzeba by było pytać tych, których w papierach nie było. Ja sobie wszystko legalnie ciulam na offshore w Liechtenstein :)
  • Odpowiedz