Wpis z mikrobloga

Dzisiaj o 00:30 w #katowice #slask miałem kontrolę drogową #policja

Od razu zapytałem jaki jest powód kontroli i usłuszałem:

Nie jest potrzebny żadny powód. Jak inaczej mam skontrolować pana samochód?

Należy tez podkreślić, że szanowny pan się nie przedstawił. Od razu wyciągnąłem więc telefon i poinformowałem go, że nagrywam wszystko bo jest po północy, a oni zatrzymali mnie bez powodu. Pan policjant się zdenerwował i powiedział:

Już się przedstawiłem i podałem powód zatrzymania. No to teraz sprawdzimy stan pojazdu


Okazało się, że wszystko jest sprawne poza prawą lampką tablicy rejestracyjnej (lewa świeci tak mocno, że oświetla całą), o czym nawet nie wiedziałem. Dowiedziałem się, że ma mi działać wszystko, nawet radio i nawigacja. Na kolejne prośby o powód zatrzymania i przedstawienie się usłyszałem:

Jechał pan krzywo, a przedstawiać się już nie muszę, bo się przedstawiałem.


Ostatni raz jak spytałem o powód zatrzymania to usłuszałem:

Bo miał pan niesprawne oświetlenie


Spytałem jak to zobaczył skoro jechałem do niego przodem. Zamotał się i powiedział, że jak wrzucę to nagranie do sieci to oznaczać będzie konsekwencje prawne, bo ja nie mam prawa udostępniać jego wizerunku, a legitymację to mi pokaże, jak pójdę za nim i wsiądę do radiowozu. Powiedziałem, że nie czuję się bezpiecznie i mu nie ufam, na co odparł:

no to dobranoc


I odszedł od razu zatrzymując kolejnego kierowcę, którego nawet nie widział bo do ostatniej chwili stał do niego plecami.

Jak można mieć szacunek do policji skoro #!$%@?ą takie coś? Gdzie mogę zgłosić tego palanta? Zatrzymał mnie bez powodu, odmówił przedstawienia się, trzymał mnie 35 minut na poboczu, a później zabrał dowód rejestracyjny. Oprócz mnie zatrzymali jeszcze co najmniej 2 samochody, w których też wszystko trzepali bez powodu. Załączam piosenkę, która gra mi teraz w głowie mimo, że jestem przykładnym obywatelem i starałem się mieć szacunek do tej popapranej formacji.
trochę też #prawo #motoryzacja #samochody
Diplo - Dzisiaj o 00:30 w #katowice #slask miałem kontrolę drogową #policja

Od raz...
  • 20
  • Odpowiedz
@Diplo jak ja gardzę takimi szeryfami to się w głowie nie mieści. Ojciec mojego różowego jest policjantem i sam zawsze bluzga na drogówkę (często w twarz, ale i tak mu nic nie mogą zrobić xD) że to obsrańce co tylko stoją po krzakach i ludzi #!$%@?ą zamiast coś pożytecznego robić
  • Odpowiedz
@Diplo: Bedzie twierdził że się przedstawił, do samego końca, a nie jesteś w stanie udowodnić że nie. Powie na przykład że nie chciał robić tego po raz kolejny a ty prowokowałeś pytaniami, więc zakończył czynności.
Na przyszłość, nie mów że cokolwiek nagrywasz, masz do tego prawo, wiec nagrywaj!
Policjanci są bardziej wylewni myśląc że nie ma żadnych nagrań... if You Know What i Mean ( ͡º ͜ʖ͡
  • Odpowiedz
@eARLq3: jeszcze 2 lata temu miałem kamerkę w samochodzie i miałem identyczną sytuację, poinformowałem pana pałę, że nagrywam go od samego początku i że jego powód zatrzymania to kłamstwo (brak kierunkowskazu na rondzie i zajechanie drogi - jechałem pustą drogą, bez radia, było słychać i widać kierunkowskaz na nagraniu)

oddał mi dokumenty i pożegnał się momentalnie, bez sprawdzania
  • Odpowiedz
@eARLq3: nawet jakbym chciał walczyć w wiatrakami to ja na to zwyczajnie nie ma czasu, jestem non stop w delegacjach i nie mam czasu nawet na prywatny urlop, a co dopiero #!$%@?ć po sądach

jutro rano lecę na przegląd, który zajmie mi 5 minut i 20zł i zapominam o tym bo to będzie lepsze dla mojego zdrowia
  • Odpowiedz
Dowiedziałem się, że ma mi działać wszystko, nawet radio i nawigacja.


@Diplo: Tutaj przepisy są z tego co pamiętam mocno ogólne i rzeczywiście ma działać wszystko, ale z rzeczy, które są na wyposażeniu samochodu, jeśli nawigację miałeś osobno, to jej sprawdzanie miałoby tyle sensu, ile sprawdzanie, czy działa Ci telefon albo zegarek na ręce...

Pozostaje jedynie ciągle nagrywać, tę kamerkę do auta kup, to miałbyś audio. Ja korzystam z tabletu,
  • Odpowiedz
@Diplo: generalnie to nie musiał być policjant a jedna z metod wykorzystywanych przez złodziei, polecam program złodzieje któryś odcinek był właśnie o tym jak niby policja zatrzymuje na kontrole :) żeby ostatecznie ugrać z delikwentem po cichu jakieś pieniądze ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Diplo:

Ale bym się wkurzyła.

Narzeczona mojego brata miała ostatnio taką sytuację:
było dmuchanie na Murckach, zatrzymali ją, ładna dziewczyna w białej beemce i dwóch młodych kolesi w mudnurach.
  • Odpowiedz
@nama: tępe #!$%@?

byłem na stacji kontroli i faceci tam złapali się za głowę i nie dowierzali, że za takie gówno dowód zatrzymany i powiedzieli, że to tylko i wyłącznie ze złośliwości zrobione

dodatkowo chcieli, żebym wymienił to przy nich to mi nie zabiorą dowodu. Tłumaczenie, że muszę odkręcić tablice, a nie mam czym skwitowali:

w normalnym aucie nie trzeba
Diplo - @nama: tępe #!$%@?

byłem na stacji kontroli i faceci tam złapali się za gł...

źródło: comment_J8NO34FQaP21sZZaHVRRbpeDmZqLSUDE.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz