Wpis z mikrobloga

Ipad 9.7 2017 (wifi-3g?, 32-28gb?) czy Macbook Air 2017 ? A moze cos innego?
Szukam czegoś w miarę mobilnego. Kanapa przez TV, wieczorem w łóżku, weekendowy wypad. Typowa konsumcja treści. Fajnie jakby sprzęt był na kilka lat. Korzystam z mocnego komputera stacjonarnego z Windows plus telefon Galaxy Note 4.
Czemu apple? Nigdy nie korzystalem i jestem ponieķąd ciekaw z czym to sie je. Za jakiś czas planuję również zmienić telefon i jeśli apple się spodoba to myślałem o iphone 7 plus.

Za macbookiem przemawia to, że może zastąpić komputer stacjonarny. Wszyscy narzekają na ekran a oglądając go w sklepie jakoś nie widzę tego, że jest taki zły.

Ipad na pewno byłby wygodniejszy np. wieczorem w łóżku ale wprowadzanie tekstu już nie takie wygodne.

Chętnie poczytam opinie posiadaczy tych urządzeń.

#apple #macbook #ipad #tablet
  • 12
@andreaw317: pomyśl o Macbook 12” z retiną, używki ok 3k kosztują :) ja nawet 4k na tym montowałem przez jakis czas, a sprzęt jest przepiękny. Jak kupisz iphone plus to raczej ipada nie bedziesz używał za często, a macbook air będzie cię wtedy #!$%@?ł, bo ekran, w iphone to retina i potem ciezko przejsc na inne, ale to tylko moje zdanie
@polskipl Tylko nowe urządzenie wchodzi w grę. Jednak cena 4tys. to max. Tak jak pisałem, ekran w Air nie jest dla mnie dużą wadą. Dopłacanie 1.5tys do retiny jednak to zbyt dużo. Rozważałem jeszcze ipada pro 10.5.

W Air fajna opcja jest mozliwosc wlozenia karty pamieci. Chodz do magazynowania danych nie bede go uzywal :)
@andreaw317: Teraz ci nie przeszkadza, bo nie masz iphona 7 plus który ma ekran 1080 x 1920 a macbook air chyba 1440 x 900 przy czym ekran jest sporo większy. Tak jak wspomniał kolega wyżej, ja miałem identycznie, jak kupiłem iphone 7 plus to ipada musiałem sprzedać, a macbook pro 15” z 2016 mi leży :)
@polskipl korzystam od 2 lat z note 4 z 2560 x 1440 :) Nie mówie, że nie ma roznicy bo wiadomo, ze wyzsza rozdzielczosc jest spoko. Jednak nie przekonuje mnie doplata 1500zl do lepszego ekranu. Poza ekranem nie widze znaczacych zalet wzgledem 12 - wady naromiast tak. Specjalnie udalem sie do sklepu bo czytam i czytam, ze ekran taki beznadziejny a tu jakos nie ma tragedi, a jesli nie czytalbym na forach
@polskipl widze wady ale moge sie mylic - to tylko moje odczucia teoretyczne.
-porty
-procesor
-mniejszy ekran
-mniejszy ogółem - air wydaje mi sie już bardzo mały
-air wydaje mi się solidniejszy

Jeśli byłyby w tej samej cenie to mogłbym sie zastanowic. Po prostu roznica w cenie zbyt duza w stosunku do tego co otrzymuje. Bardziej sie zastanawiam czy ipad czy macbook :)
@andreaw317: mam to i to i tyle ci powiem, na ipadzie przegladam neta i czytam ksiazki / ogladam czasem netflix, a na MacBook Air pracuje jak jestem w drodze. Kazdy ma swoje zastosowanie i na kazdym mozesz robic to samo.

edit: tylko nie kupuj iphone plus bo bedziesz mial problem, ja kupuje tylko male iphony